Історія війни на Донбасі: гарячий січень 2015 під аеропортом

Переглядів: 311
Історія війни на Донбасі: гарячий січень 2015 під аеропортом Авторські статті

Середина січня 2015 року відзначена проведенням широкомасштабної операції з деблокування бійців 81-ї окремої аеромобільної бригади в Донецькому аеропорту. На той момент командуванню стало зрозуміло, що з напівзруйнованих будівель аеропорту треба виходити. Для мінімізації втрат було вирішено нанести кілька відволікаючих ударів на широкому фронті від Авдіївки до Староігнатівки.

Одним з елементів операції стали дії десантників 25-ї бригади в районі шахти «Бутівка». У районі бойових дій 3-й батальйон 25-ї бригади, посилений бригадної артилерією, народився 16 січня 2015 року — їх новим місцем дислокації була південно-західна околиця Авдіївки (мікрорайон Хімік). Тут в оперативному відношенні зведена група була підпорядкована командуванню 95-ї аеромобільної бригади. Основним завданням було відбити село Спартак та провести його повну зачистку. Однак перша спроба завершилася невдачею — десантники 95-ї не змогли закріпитися в Спартаку, було втрачено кілька танків 2-го окремого танкового батальйону.

Удар в напрямку вентствола шахти «Бутівська» спробували нанести і бійці 25-ї бригади. Але колона десантників в темряві, без прикриття, без знання місцевості нарвалася на опір противника, зазнала втрат і відкотилася. Як згадував один з бійців: «Увечері ми отримали наказ на штурм блокпоста, який знаходився в районі передмістя Спартак. Ми висунулися на своїх бойових машинах БМД-2. Вишикувалися в бойову ланцюжок і почали рух. В умовах обмеженої видимості нам допомогла освітлювальним вогнем артилерія. Вони висвітлили наш шлях, а заодно і нас. З позицій сепаратистів ми були видні, як на долоні. Наша машина вирвалася вперед. Виходить, що ми прийняли вогонь на себе. З правого по ходу руху боку нашу машину вразив снаряд. Я запам’ятав вибух, який вирвав у мене з рук кулемет. Мене викинуло з машини на землю разом з силовим листом двигуна».

Після двох днів підготовки спробу повторили 20 січня. Тоді після артилерійського удару бійці змогли швидко потіснити супротивника і вийти до залізничного мосту на північ від Спартака. Крім того, під наш контроль був взятий блок-пост і розташований праворуч від нього вентствол, а лінія фронту була відсунута на пару кілометрів в сторону Спартака. Через два противник великою кількістю піхоти при підтримці чотирьох танків вирішив вибити десантників. Причому дніпропетровці опинилися в лещатах — по ним було завдано подвійний удар — уздовж залізниці і з правого флангу. «Танки обстрілювали нас практично в упор, бійців буквально засипало землею від розривів, хлопці втрачали зброю: дістати його з-під завалів було неможливо. Багато вже витратили боєкомплект, багато хто був поранений. У цей момент ротний дав команду відступати».

Рота відступила, втративши чотирьох бійців (загальні втрати 25-ї бригади в цей нещасливий день склали 11 осіб). За твердженням сепаратистів в цьому бою їм до рук потрапили троє поранених десантників — двох легких взяли «на обмін», а важкого — добили … Втрати сепаратистів були великими — кілька одиниць техніки, включаючи танк, до 20 убитих. 26 січня десантники окремими групами вийшли до мосту та почали штурмову операцію.

Бойовики відчайдушно захищалися, але під шаленим натиском були змушені відійти. Виконавши завдання десантників охопила лють, адже на мосту лежали непоховані та пограбовані тіла їх побратимів, які загиблі ще 22 січня. Згодом, бойовики зробили декілька спроб контратакувати, але отримали гідну відсіч. З того часу ті позиції знаходяться під нашим контролем.

OnPress.info
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

Злочини генерала Ватутіна, щоб потім не казали, що не знали
Злочини генерала Ватутіна, щоб потім не казали, що не знали
 Микола Ватутін – росіянин, (чомусь багато хто думає, що він був українцем), Генерал Армії СРСР. Не…
Шведський снайпер Мікаель Скілт: “Першого свого ворога я вбив в Україні”
Шведський снайпер Мікаель Скілт: “Першого свого ворога я вбив в Україні”
 Знаменитий снайпер зі Швеції, доброволець Мікаель Скілт майже рік воював за Україну в найгарячіших точках АТО….
Зарубежные бренды, которые на самом деле российские
Зарубежные бренды, которые на самом деле российские
Японского AKAI на российском рынке нет, так как он объявил банкротство в 2000 году. Позиционирующая себя…
Останні слова вбивці українських добровольців
Останні слова вбивці українських добровольців
У лютому 15 року у прифронтовій зоні на окупованій території був затриманий начальник контррозвідки одного з…
Свидетель по делу MH17: мы вели “Бук” целый день
Свидетель по делу MH17: мы вели “Бук” целый день
Корреспондент Без Табу пообщался с очевидцем крушения Боинга 777 MH17 Малайзийских авиалиниий, имя которого редакция не…
Куликовська битва, якої не було. Головний міф Московії
Куликовська битва, якої не було. Головний міф Московії
Битва тільки намічалася. Дмитро Донський, як васал Золотої Орди, володар Московського улусу за наказом хана Тохтамиша…
Путин: если Россия введет войска на Украину, это будет законно
Путин: если Россия введет войска на Украину, это будет законно
Если Россия введет войска на Украину, это будет легитимное решение, поскольку есть соответствующее обращение к Москве…
В «ДНР» начали захватывать дома тех, кто уехал в Украину
В «ДНР» начали захватывать дома тех, кто уехал в Украину
Незаконная организация «ДНР» объявила о введении «государственного управления» в отношении нескольких жилых домов в поселке Старобешево….
Особи, причетні до збиття рейсу MH17 над Донбасом. Хто вони
Особи, причетні до збиття рейсу MH17 над Донбасом. Хто вони
Тиждень зібрав усю наразі відому інформацію про осіб, дії яких могли призвести до трагедії з малайзійським…
В банде "ЛНР" страшная эпидемия косит боевиков сотнями: некоторые остаются инвалидами
В банде "ЛНР" страшная эпидемия косит боевиков сотнями: некоторые остаются инвалидами
В “4-й ОМБр 2-го АК народной милиции ЛНР” с 2014 года началась массовая эпидемия: врачи бессильны…