Історія війни на Донбасі: Лутугино, серпень 2014

Переглядів: 255
Історія війни на Донбасі: Лутугино, серпень 2014 Авторські статті

Про серпневі бої 2014 року на Донбасі на сьогодні написано вже чимало. Однак основна увага приділена – із зрозумілих причин – подіям навколо Іловайська 24-30 серпня. Водночас у Луганській області відбувалися події, не менш важливі для перебігу бойових дій загалом.

До середини серпня 2014 року два невеликі селища міського типу – Георгіївка та Лутугине – становили важливі в стратегічному плані позиції української оборони в секторі «А». Тут фактично була зібрана вся артилерія, що підтримувала дії армійських частин на всю глибину території «ЛНР». Розуміло важливість цих позицій і російське командування (а те, що саме кадрові офіцери армії РФ координували та розробляли операції «армії ЛНР», не викликало на той момент жодних сумнівів), тому вони розробили план із нейтралізації української артилерії.

У ніч на 20 серпня почалась масована артилерійська підготовка, потім пішла атака ударною групою з трьох рот (дві роти 234-го парашутно-десантного полку 76-ї повітрянодесантної дивізії і мотострілецька рота 15-ї омсбр) з боку Розкішного. У ході першої атаки росіяни знесли перший блокпост на дорозі Георгіївка – Луганський аеропорт. Другий блокпост 24-ї омбр теж був знищений вогнем двох танків. Наступною на їхньому шляху була висота «Сармат», яку утримували бійці 24-ї бригади та батальйону одеської міліції «Шторм».

Під інтенсивним артилерійським вогнем мобілізовані солдати швидко втратили керованість і відкотилися. Таким чином, здавалось б, основна частина операції росіянами була проведена філігранно. Однак головне завдання – знищення артилерії – їм виконати не вдалося.

Під вогнем уже в ході боїв командир 24-ї окремої механізованої бригади на свій страх і ризик без наказу вищого штабу відвів батарею САУ «Акація» з позицій у районі рибзаводу. Мало того, зорієнтувавшись в ситуації, командування зосередило на цьому напрямку вогонь усієї наявної артилерії: «Гради», міномети, САУ. А після того, як група 30-ї омбр відбила другий блокпост, два танки Т-64 виїхали на пряму наводку, завдаючи противнику серйозної шкоди. Спробували навіть залучити пару Мі-24П армійської авіації, проте при підході вертоліт був збитий пуском ПЗРК з боку Розкішного.

Розвідники 24-ї бригади бачили все, що відбувається, і першими прибули на місце падіння гвинтокрилої машини, проте допомогти екіпажу (майор Бірюк Олег Миколайович і капітан Родіонов Антон Олександрович з 7-го полку армійської авіації) вже було нічим – вони загинули в повітрі. Під артилерійським вогнем росіяни почали відступати, зазнаючи серйозних втрат. Було підбито щонайменше 1 Т-72Б, 1 БМД-2 та БТР. Ще дві БМД-2 були захоплені. Разом із технікою були захоплені численні документи й особисті речі росіян.

Загальні втрати в цьому бою тільки 1-ї роти 234 парашутно-десантного полку армії РФ становлять від 16 до 22 убитих. Скільки було загиблих в інших ротах – говорити важко, проте вони були. Але відомо, що після боїв 20 серпня роту вивели в РФ через повну втрату боєздатності. Що стосується наших втрат, то за день боїв вони становили 8 осіб.

OnPress.info
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

СРОЧНО!Офицеры ВС РФ обратились к предателю родины к Путину
СРОЧНО!Офицеры ВС РФ обратились к предателю родины к Путину
Полковник Вооружённых сил запаса Шендаков М.А.: ОТКРЫТОЕ ПИСЬМО ПРЕЗИДЕНТУ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ — ВРАГУ РОДИНЫ И ПРЕДАТЕЛЮ…
Колишні українських спортсмени, які з 2014 року перейшли до російського громадянства
Колишні українських спортсмени, які з 2014 року перейшли до російського громадянства
Спортсмени змінюють громадянство і цим не здивуєш нікого. Часто велику роль у прийнятті такого рішення відіграють…
ШОК! В “ДНР” идут кадровые чистки (ДОКУМЕНТ)
ШОК! В “ДНР” идут кадровые чистки  (ДОКУМЕНТ)
8 декабря 2017 года “глава” “Донецкой Народной Республики” – А.В.Захарченко выдал указ об отстранении от занимаемой…
Черный список Пасечника или кадровые чистки в «МВД ЛНР»
Черный список Пасечника или кадровые чистки в «МВД ЛНР»
«МВД ЛНР» продолжает трясти. После недавних событий с Игорем Корнетом, продолжаются массовые чистки в рядах «страж…
ЯК РОЗМОВЛЯТИ ЗІ СВІДКАМИ ЄГОВИ
ЯК РОЗМОВЛЯТИ ЗІ СВІДКАМИ ЄГОВИ
Дайте мені Біблію — і я доведу, що сатана святий». Знаєте, хто це сказав? Один із…
В сети появилась карикатура о патриотах “ЛДНР” – “Мухосранск. Говно. Тоскливо”
В сети появилась карикатура о патриотах “ЛДНР” –  “Мухосранск. Говно. Тоскливо”
В сети появилась карикатура со стихотворением, которая описывает жизнь поклонников «русского мира». Автор в нескольких словах…
Вплавь из СССР: самый дерзкий побег, о котором долгое время молчали
Вплавь из СССР: самый дерзкий побег, о котором долгое время молчали
13 декабря 1974 года был совершен самый дерзкий и знаменитый побег из СССР. Ученый-океанолог Станислав Курилов…
Мэр Горловки пакует чемоданы в Россию
Мэр Горловки пакует чемоданы в Россию
Вчера, 11 декабря, мэр Горловки Иван Приходько, в ходе совещания по вопросу гуманитарного обеспечения жителей обстреливаемых…
В «ЛНР» открыт ящик Пандоры.
В «ЛНР» открыт ящик Пандоры.
«Народный совет ЛНР» принял изменения в статьи 88 и 89 закона «О налоговой системе». Эти изменения…
Российские наемники в Сирии: не погибал, не поступал, не хоронили
Российские наемники в Сирии: не погибал, не поступал, не хоронили
Его зовут Александр Мотынга. Или звали. Две недели назад ему исполнилось 37 лет. Или уже никогда…