Можливі сценарії для України після антикорупційних мітингів

Переглядів: 134
Можливі сценарії для України після  антикорупційних мітингів Україна

Сьогодні у 84 російських містах почали антикорупційні мітинги. Росіяни вийшли на протести після оприлюднення статків прем’єра Дмитра Медведєва Фондом боротьби з корупцією російського політика Олексія Навального.


Поліція протидіяла мітингам. Заарештувала більш як 600 людей. Зокрема — організатора Навального.

– Ця акція протесту нічого хорошого ні для України, ні для мислячих росіян не віщує. Навпаки сьогоднішній день може стати початком жорсткішої політики російської влади, – каже Gazeta.ua політолог Вадим Карасьов. Він розповідає про справжні причини й наслідки протестів у Росії.

Невже росіяни не здогадувалися, що їхній прем’єр має великі статки? Що змусило вийти на протести?

Боротьба з корупцією — це привід. Так само, як і скандальний фільм про статки й корупційну діяльність російського прем’єра Дмитра Медведєва. Справжньою причиною є, з одного боку, розкол у правлячих елітах Росії. З іншого — незадоволеність росіян тим, що 18 років країною правлять одні й ті ж люди, а життя погіршується.

Чому незадоволені еліти?

Бо Росія у глухому куті. Представники еліт не бачать перспектив ні для свого бізнесу, ні у впливі на державну політику, ні в інших речах. Фактично, економіка Російської Федерації все більш занепадає. Відносин із Україною як таких давно немає, із країнами ЄС і США — так само. Тому в оточенні влади Росії зараз утворилися дві течії — силова й ліберальна. Напруга між ними зростає. Оцей конфлікт між ними – шпарина, через яку можна побачити якийсь мізерний привід і виводити людей на протести.

Хто такий Олексій Навальний? Чому саме він організовує ці мітинги?

Він не представник потужних еліт на чолі Росії. Швидше, їхній інструмент. Ліберальні еліти його використовують, а він використовує їх. На цих протестах набирає собі бали. Має два важливі козирі. По-перше, реально діє проти влади, а не тільки говорить. По-друге, він націоналіст. По-третє, безкомпромісний. Росіяни підтримують більше таких, ніж демократів і людей лояльних до Заходу. Націоналісти — це державники і патріоти. Вони укріплятимуть Росію.

Росія у глухому куті

Чи є шанси в нього стати наступним президентом Росії?

Поки що ні. Але якщо уявити, що він із оточенням керуватиме Російською Федерацією замість імперіаліста Путіна, то це не означає, що Україні із ним буде краще співпрацювати. Ситуація може стати ще гіршою. Російські націоналісти можуть бути більш небезпечними й агресивними.

Якщо шансів у Навального мало, чому влада так активно розганяє мітингувальників?

Вони бояться того, що було в Україні під час Революції гідності. Януковича вважають слабаком, бо не зміг розігнати майданівців. Хоч у них до протестів такого рівня ще далеко, але вони намагаються задушити ці настрої у зародку. Якщо цього не зроблять, то далі буде важче — добробут у Росії погіршуватиметься, зовнішньополітична ситуація — теж. Крім того, зараз їм це легше зробити, ніж, можливо, у майбутньому. Немає явної опозиції і лідера. Навальний поки що слабкий.

Суттєво збільшать напади й обстрілі на Донбасі. Припускаю, що підуть на Маріуполь

Як діятиме російська влада далі?

Значно жорсткіше у разі нових мітингів. Використовуватиме стратегію, яку застосовували під час таких випадків у всій світовій новітній історії — консолідуватиме суспільство за рахунок зовнішнього ворога. Це означає, що вони суттєво збільшать напади й обстрілі на Донбасі. Припускаю, що підуть на Маріуполь. Успіхи або труднощі зблизять росіян, зменшиться потреба йти на протести.

Але ж все одно лишатиметься критична маса людей там, які вважають цю війну загарбницькою і непотрібною для Росії?

Так, залишиться. Але після суттєвого загострення бойових дій зовнішня і внутрішня політика Росії стане жорсткішою. Люди, яким щось не подобатиметься, автоматично сприйматимуться владою і основною масою суспільства як однодумці ворога і його агенти. Під цим приводом їх арештовуватимуть. Інші такі самі бачитимуть це й не висовуватимуться особливо. Ні про які мітинги не йтиметься.

OnPress.info
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

Шматочок Москви в українських Карпатах: секретне місто та військовий об’єкт
Шматочок Москви в українських Карпатах: секретне місто та військовий об’єкт
Блогер zommersteinhof у своєму Живому Журналі розповів, як випадково на гуглівських картах натрапив на дивний об’єкт…
“Внезапно поднялся асфальт и сам ударил его” – После конфликта с полицией в Турции российский турист оказался в больнице (видео)
“Внезапно поднялся асфальт и сам ударил его” – После конфликта с полицией в Турции российский турист оказался в больнице (видео)
Российский турист Владислав Раджа был госпитализирован в тяжелом состоянии после конфликта с полицейским в турецкой Анталье,…
Забытая история СССР: история одного палача
Забытая история СССР: история одного палача
Этот маленький человек лично пытал Бабеля, Мейерхольда, Мерецкова, Смушкевича и еще сотни невиновных, часто – перед…
Т-90 разочаровали индусов
Т-90 разочаровали индусов
Танковый биатлон – ежегодные соревнования, которые Россия использует исключительно в пропагандистских целях. Демонстрация возможностей российской техники…
ВОНИ ВОЮВАЛИ НА ДОНБАСІ ПРОТИ УКРАЇНИ. ТЕПЕР У РОСІЇ БЕЗ СТАТУСУ, РОБОТИ І НАДІЇ 
ВОНИ ВОЮВАЛИ НА ДОНБАСІ ПРОТИ УКРАЇНИ. ТЕПЕР У РОСІЇ БЕЗ СТАТУСУ, РОБОТИ І НАДІЇ 
 Російський доброволець Андрій Камаєв приїхав до українського фронтового міста наприкінці вересня 2014 року. Він був сповнений патріотичної…
Найдешевший бойовий літак у світі
Найдешевший бойовий літак у світі
Зміни характеру бойових дій в світі – поява так званих гібридних воєн, великої кількості партизанських і…
Шесть мифов о жизни в СССР
Шесть мифов о жизни в СССР
1. Миф о «бесплатных» квартирах. Квартиры, которые в СССР якобы раздавались “бесплатно” — чуть ли не самый…
Побег из СССР на истребителе
Побег из СССР на истребителе
 В начале осени 1976 г. разразился международный скандал: советский летчик Виктор Беленко, служивший на Дальнем Востоке,…
Иловайск через призму времени. Рассказ начальника Генштаба о причинах “котла”
Иловайск через призму времени. Рассказ начальника Генштаба о причинах “котла”
 На днях Генеральная прокуратура Украины обнародовала отчет о результатах расследования Иловайской трагедии. Как отметили в ведомстве,…
Флот украинских авиакомпаний: сколько самолетов и каков их возраст
Флот украинских авиакомпаний: сколько самолетов и каков их возраст
ЦТС проанализировал состояние флота украинских авиакомпаний, пользуясь данными Государственного реестра гражданских воздушных судов. Наше исследование показало…