Путін у розмові з Меркель погодився на миротворців ООН не тільки на лінії контакту на Донбасі

Переглядів: 225
Путін у розмові з Меркель погодився на миротворців ООН не тільки на лінії контакту на Донбасі В мережі

Президент Росії Володимир Путін у телефонній розмові з канцлером Німеччини Анґелою Меркель погодився змінити свою пропозицію щодо миротворчої місії ООН на окупованій частині українського Донбасу з тим, щоб вона розташовувалася не тільки на лінії контакту, як він заявляв спершу, повідомили в Берліні і в Москві.


Як повідомив речник уряду Німеччини Штеффен Зайберт, канцлер привітала російську ініціативу у принципі, але наголосила, що необхідні зміни до запропонованого мандату. Президент Росії відреагував позитивно і погодився скасувати первісне обмеження щодо розташування планованої місії ООН тільки на лінії контакту з тим, щоб ця місія захищала спостерігачів ОБСЄ скрізь, де вони діють за мінськими домовленостями, мовиться в повідомленні прес-служби уряду Німеччини.

У Кремлі теж повідомили, що в перебігу розмови, що відбулася з ініціативи канцлера Німеччини, президент Росії із урахуванням висловлених Меркель міркувань висловив готовність доповнити пропоновані в російському проекті резолюції Ради безпеки ООН функції цієї місії.

При цьому в Москві теж підтвердили, що Путін пропонує залишити завданням цієї місії ООН тільки забезпечення охорони спостерігачів ОБСЄ, але тепер згоден, щоб це здійснювалося не тільки на лінії контакту, але і в інших місцях, де ОБСЄ здійснює свої інспекційні поїздки.

Про ще один суперечливий момент російської пропозиції – необхідність узгодження місії з сепаратистами на Донбасі – в повідомленнях про розмову не згадано.

Крім того, в її перебігу сторони засудили Північну Корею за ігнорування резолюцій Ради безпеки ООН і висловили згоду, що конфлікт навколо ядерного озброєння Пхеньяна має бути вирішений тільки мирним політико-дипломатичним шляхом. При цьому в німецькому повідомленні мовиться, що Меркель висловила підтримку зусиллям Ради безпеки ООН, спрямованих на швидке ухвалення нових санкцій із метою змусити Північну Корею змінити позицію; в російському повідомленні про санкції взагалі не згадано.

Володимир Путін, влада якого ще наприкінці серпня продовжувала відкидати можливість ввести на Донбас миротворчу місію ООН чи в іншому форматі, 5 вересня несподівано заявив, що вже підтримує цю ідею. Але він наголосив, що, за версією Москви, ці миротворці мають стати виключно на лінії розмежування сторін «і ні на яких інших територіях» – що означало б консервацію становища на окупованій частині Донбасу. Крім того, він заявив, що це питання не може бути вирішене без «прямого контакту» з представниками підтримуваних Росією незаконних збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР», визнаних в Україні терористичними. Завданням місії ООН він при цьому назвав тільки захист місії ОБСЄ.

Цю думку рішуче відкинули в Україні, де наголосили, що будь-яка миротворча місія, чи під егідою ООН, чи ЄС, чи ОБСЄ, має розташуватися на всій окупованій території, і, зокрема, на непідконтрольній нині Києву ділянці українсько-російського кордону, і в такій місії не може брати участі Росія як держава-агресор. Крім того, в Києві заявили, що не мають наміру обговорювати це питання з сепаратистами, які не є стороною конфлікту, бо діють за вказівками Росії – яка й є стороною російсько-українського конфлікту, хоча намагається представити свою агресію як «внутрішньоукраїнський конфлікт». Також критику викликала вимога Росії обмежити мандат місії ООН лише охороною неозброєної місії ОБСЄ.

Тим часом постійний представник Росії в ООН Василь Небензя заявив того ж дня, що вже надіслав листа про пропозицію Москви і російський проект резолюції Ради безпеки ООН про це до генерального секретаря ООН і до голови Ради безпеки.

Зі свого боку, постійний представник України в ООН Володимир Єльченко повідомив, що Україна розробила свій проект резолюції Ради безпеки про введення миротворчої місії на Донбас, у якому зазначено, що участь у місії представників Росії неможлива, а самі миротворці повинні розміщуватися на українсько-російському кордоні. Але він припустив, що Україна може взяти участь і в обговоренні російського проекту як основи для внесення бажаних для України і її союзників змін.

В уряді Німеччини після заяви Путіна вже повідомляли, що підтримують ідею російського президента про миротворців ООН на частині Донбасу у принципі, але відкидають як неприйнятні такі його умови, як розташування місії тільки на лінії контакту, а не на всій території зони конфлікту, і її узгодження з підтримуваними Росією збройними сепаратистськими угрупованнями в регіоні – ці угруповання «ДНР» і «ЛНР» визнані в Україні терористичними.

OnPress.info
Джерело: https://www.radiosvoboda.org/a/news/28729315.html
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

Пограничники вооружаются турецкими пистолетами
Пограничники вооружаются турецкими пистолетами
На вооружение Государственной Пограничной службы Украины принят пистолет Canik TP 9 калибра 9 Х 19 мм….
Четвертый том «Мертвых душ» пытались написать в «ДНР»
Четвертый том «Мертвых душ» пытались написать в «ДНР»
«ДНР» впору переименовать с «Замок лгунов». Пару дней назад представители самопровозглашенной республики мало того, что заявили…
Навсегда в плену: судьба советских солдат, оставшихся в Афганистане
Навсегда в плену: судьба советских солдат, оставшихся в Афганистане
 Говорят, что война не заканчивается, пока не похоронен последний солдат. Афганский конфликт закончился четверть века назад,…
Жизнь Адольфа Гитлера после смерти
Жизнь Адольфа Гитлера после смерти
Сенсационная новость пришла от известных немецких историков Wilhelm Kaiser и Eugen Weissrussland Ими обнаружены фотоматериалы, доказывающие,…
ШОК! Срочное заявление российского офицера о режиме путина
ШОК! Срочное заявление российского офицера о режиме путина
На одном из митингов в РФ офицер вооруженных сил России выступил с заявление и рассказал всю…
«ДНР – НЕ МОНАКО!» – сеть взорвали фотографии иномарок полиции «ДНР».
«ДНР – НЕ МОНАКО!» –  сеть взорвали фотографии иномарок полиции «ДНР».
На фоне тотальной бедности и безработицы населения «ДНР», фото замеченного вчера в Донецке Рэндж Ровера Ивок…
Развенчание советского мифа про “Дом Павлова” в Сталинграде
Развенчание советского мифа про “Дом Павлова” в Сталинграде
 Рождение легенды Реальные события, происходившие осенью 1942 года на площади 9 января и узкой полоске вдоль…
5 міфів про українську мову, з якими час розпрощатися
5 міфів про українську мову, з якими час розпрощатися
Українцям вже давно час розпрощатись із цими міфами, які є не чим іншим, як наслідком імперської…
Польські звірства проти українців. Тема, яку замовчували десятиліттями
Польські звірства проти українців. Тема, яку замовчували десятиліттями
Мою бабусю Бугій Катерину польський священник який на той час правив у нашому селі його прізвище…
Трое неприступных. Монстры истории фортификации
Трое неприступных. Монстры истории фортификации
Их строили на века, предусматривая любые козни и каверзы противника, кроме, конечно, банального человеческого фактора. Расскажем о трёх замках, которые…