РАДЯНСЬКА КУХНЯ. MADE IN USA

Переглядів: 506
РАДЯНСЬКА КУХНЯ. MADE IN USA В мережі

Технологію і обладнання для випуску десятків видів продуктів – від тушонки до шампанського – в 1936 році привіз з Америки нарком харчової промисловості Анастас Мікоян.


Анастас Мікоян народився в 1895 році в Російській імперії. Прожив 82 роки. Працював за Леніна, Сталіна, Хрущова і Брежнєва – «від Ілліча до Ілліча».

1936 рік. Паралельно з масовими репресіями СРСР демонструє ознаки нормального життя. Стартує клубний чемпіонат з футболу, створено ДАІ, вперше присвоюється звання Народного артиста, ухвалено нову конституцію. Сполучені Штати – ще не головний ворог, але важливий постачальник технологій і обладнання. Йосип Сталін заявляє, що «потрібно з’єднання російського революційного розмаху з американською діловитістю». Для цього керівник харчової промисловості Анастас Мікоян з невеликою делегацією їде поїздом до Берліна, потім до Парижа, а в Гаврі сідає на пароплав до Нью-Йорка.

Результати цієї поїздки десятиліттями їли всі радянські люди.

За два місяці нарком Мікоян проїхав Америку вздовж і впоперек, подолавши машинами і поїздами понад 21 000 км. Він дослідив: методи забою худоби, заморожування м’яса і фруктів, рецептуру морозива, випічку хліба, пивоваріння, консервування, виготовлення соків, шампанського, сухарів, бісквітів, попкорну, шоколаду, сухого молока, майонезу. Відвідав заводи жерстяної тари і металевих кришок, фабрику картону, скляний завод, виробництво пакувальних машин і емальованих ємностей, кілька сільськогосподарських виставок та наукових інститутів.

Перший пункт американського відрядження – Нью-Йорк – відкрив для радянської делегації морозиво. Мікоян перепробував кілька десятків сортів і рекомендував до запозичення пломбір, крем-брюле, ескімо, ванільне та фруктове. Також його вразили американські холодильні установки. В Радянському Союзі холодильників не було, тому Мікоян одразу закупив партію машин, технологію швидкого заморожування, сухий лід і рецепти морозива. Нарком вважав, що радянський громадянин має з’їдати на рік не менше 5 кілограмів холодного десерту.

«МОРОЗИВО СЛІД ЗРОБИТИ МАСОВИМ ПРОДУКТОМ ХАРЧУВАННЯ, ВИПУСКАЮЧИ ЙОГО ЗА ДОСТУПНИМИ ЦІНАМИ», – АНАСТАС МІКОЯН.

Практично з нуля в Радянському союзі створювали виробництво продуктів тривалого зберігання. Крім промислових холодильників, Мікоян імпортував з США конвеєри для виробництва тушонки, рибних і овочевих консервів, а також обладнання для виготовлення фруктових соків. Але якщо Америка пила апельсиновий сік, то в СРСР зробили ставку на томатний.

Джерело: historyworlds.ru / Плакати СРСР
Джерело: historyworlds.ru / Плакати СРСР

НЕРОЗКРИТА КРАДІЖКА

Мікоян привіз з Америки подарунки: собі і дружині купив модні костюми, синам Серго і Степану – кулькові ручки з Міккі Маусом. Хлопчики навчалися в елітній школі для дітей партійної еліти. В перший же день ручки у них там вкрали. Винуватців не знайшли.

ХАМБУРГЕР БЕЗ КОЛИ

Можливо, найбільш несподіваним наслідком поїздки Мікояна став продаж «хамбургерів» на вулицях Москви, Ленінграда, Києва і Харкова. Нарком привіз вуличні жаровні і 25 машин, здатних виготовляти до двох мільйонів котлет на день. Початок війни вніс свої корективи, і від булочок довелося відмовитися. Радянські «хамбургери» трансформувалися в бутерброди з чорного хліба з котлетою.

Якби в 1936-му році Союзу вистачило грошей, Мікоян міг би привезти і «Кока-колу». Але пріоритети були іншими. Замість цього напою були придбані фабрики з виробництва сухарів, бісквітів, цукерок і шоколаду, вареної ковбаси, кукурудзяних пластівців, кетчупу, згущеного та сухого молока, майонезу, хліба і шампанського.

«ПЕРЕБУВАННЯ В США СТАЛО ДЛЯ МЕНЕ УНІВЕРСИТЕТСЬКИМ КУРСОМ В ГАЛУЗІ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ… Я ПОВЕРНУВСЯ ЗВІДТИ НІБИ ЗБАГАЧЕНИМ, ЗІ ЗНАЧНИМИ ЗНАННЯМИ І ПЛАНОМ ПЕРЕНЕСЕННЯ В НАШУ КРАЇНУ ДОСВІДУ РОЗВИНЕНИХ КАПІТАЛІСТИЧНИХ КРАЇН», – АНАСТАС МІКОЯН.

Джерело: historyworlds.ru / Плакати СРСР
Джерело: historyworlds.ru / Плакати СРСР

НАРКОМ КРЕАТИВУ

Мікоян все контролював самостійно. Куштував на смак нові продукти, затверджував рецепти і етикетки, був одним із засновників радянської реклами. Він придумав запрошувати відомих поетів писати помітну рекламу в стилі Маяковського. Особистий перекладач Сталіна Валентин Бережков згадував: «Вже стемніло, площу освітлювали яскраві ліхтарі, горіла строката реклама на даху Політехнічного музею: «Всем попробовать пора бы, как вкусны и нежны крабы», «А я ем повидло и джем», «Нужен вам гостинец в дом? Покупай донской залом».

В дитинстві Мікоян був вегетаріанцем, а в 1938-му році створив найкращий в СРСР м’ясокомбінат. Він досі працює. І зараз в їдальнях, дитячих садах, лікарнях і в’язницях пострадянських держав існують укладені Мікояном радянські обіди з трьох страв.

OnPress.info
Джерело: https://was.media/uk/2017-11-20-radjanska-kuhnja-made-usa/
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

Колишні українських спортсмени, які з 2014 року перейшли до російського громадянства
Колишні українських спортсмени, які з 2014 року перейшли до російського громадянства
Спортсмени змінюють громадянство і цим не здивуєш нікого. Часто велику роль у прийнятті такого рішення відіграють…
Черный список Пасечника или кадровые чистки в «МВД ЛНР»
Черный список Пасечника или кадровые чистки в «МВД ЛНР»
«МВД ЛНР» продолжает трясти. После недавних событий с Игорем Корнетом, продолжаются массовые чистки в рядах «страж…
ЯК РОЗМОВЛЯТИ ЗІ СВІДКАМИ ЄГОВИ
ЯК РОЗМОВЛЯТИ ЗІ СВІДКАМИ ЄГОВИ
Дайте мені Біблію — і я доведу, що сатана святий». Знаєте, хто це сказав? Один із…
Мэр Горловки пакует чемоданы в Россию
Мэр Горловки пакует чемоданы в Россию
Вчера, 11 декабря, мэр Горловки Иван Приходько, в ходе совещания по вопросу гуманитарного обеспечения жителей обстреливаемых…
Вплавь из СССР: самый дерзкий побег, о котором долгое время молчали
Вплавь из СССР: самый дерзкий побег, о котором долгое время молчали
13 декабря 1974 года был совершен самый дерзкий и знаменитый побег из СССР. Ученый-океанолог Станислав Курилов…
В «ЛНР» открыт ящик Пандоры.
В «ЛНР» открыт ящик Пандоры.
«Народный совет ЛНР» принял изменения в статьи 88 и 89 закона «О налоговой системе». Эти изменения…
Российские наемники в Сирии: не погибал, не поступал, не хоронили
Российские наемники в Сирии: не погибал, не поступал, не хоронили
Его зовут Александр Мотынга. Или звали. Две недели назад ему исполнилось 37 лет. Или уже никогда…
“Ногайская бойня” у Перекопа
“Ногайская бойня” у Перекопа
В одном из залов Третьяковской галереи в Москве выставлено полотно выдающегося русского художника Василия Васильевича Верещагина…
БЕЗСМЕРТНИЙ ШТАБ. ТОП-5 ПОЛКОВОДЦІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
БЕЗСМЕРТНИЙ ШТАБ. ТОП-5 ПОЛКОВОДЦІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
Вони відправляли на смерть сотні тисяч солдатів, спалювали дивізії, як сірники, і руйнували міста, немов пісочні…
Жертва или предатель: почему “зависло” дело полковника Безъязыкова
Жертва или предатель: почему “зависло” дело полковника Безъязыкова
 О Безъязыкове Украина услышала 6 июля 2016 года. В этот день освобожденного из плена террористов разведчика…