Сімферополь – найдорожче місто України, Київ наступає на п’яти

Переглядів: 189
Сімферополь – найдорожче місто України, Київ наступає на п’яти В мережі
Наскільки змінилися ціни на хліб, молоко, яйця, соняшникову олію, картоплю, м’ясо, цукор, бензин, квитки на проїзд і в кіно за останній місяць? Радіо Свобода проводить регулярний моніторинг. Ціни відстежують у Києві та у Сєвєродонецьку, а також в окупованому Донецьку та в анексованому Сімферополі. Місяць до місяця значно ціни на продукти харчування не змінилися. Подорожчали яйця, а ось картопля стала доступнішою.

Щомісяця Радіо Свобода обирає для моніторингу одні й ті ж продукти в одних і тих самих магазинах. Це офіційні точки продажу, представлені торговельними мережами. Для порівняння обираються товари з середніми цінами, які не є найдешевшими, але користуються попитом.

Київ

Із початку осені в Києві ціни на більшість основних позицій істотно не змінилися. Подорожчали на 3 гривні яйця, тепер за десяток треба заплатити майже 30 гривень. Виробники виправдовують це подорожчанням кормів. А ось картопля, навпаки, подешевшала, мабуть, настав сезон «другого хліба». Кілограм картоплі в Києві подешевшав майже на півтори гривні і коштує близько п’яти. Найчастіше в торгових мережах оголошують акції на цукор. Його можна купити за 15,90 – це на півтори гривні дешевше, ніж на початку вересня. Ціни на хліб, м’ясо, олію соняшникову, молоко не змінилися.

Ціни на квиток у громадському транспорті та в кіно не змінилися. А ось високооктановий 95-й бензин за місяць подорожчав на 5,5% і коштує зараз майже 29 гривень за літр. Долар почав потроху зростати і подорожчав за місяць на 87 копійок. Станом на 5 жовтня курс НБУ становив 27,13 гривні за один долар США.

Сєвєродонецьк

У місті Сєвєродонецьку, яке наразі є адміністративним центром звільненої частини Луганщини, динаміка цін дещо відрізняється від київської, деякі товари подешевшали. Цифри на цінниках магазинів нині є дещо меншими, ніж у столиці.

Помітним для Сєвєродонецька є здешевлення ошийка свинини з 145 до 126 гривень за кілограм. На це міг вплинути початок сезону різання тварин. На 8% подешевшав цукор і коштує 15,9 гривні за кілограм. Також подешевшала картопля з 7 до 5,4 гривні. Значно, майже на 20%, подешевшали яйця. Тепер десяток коштує 20,9 гривні. Ціна на соняшникову олію, молоко, хліб практично не змінилися.

Бензин на заправних станціях у Сєвєродонецьку подорожчав приблизно на 5%, літр 95-го коштує 27,8 гривні. Але це більш ніж на гривню дешевше, ніж у столиці. Ціни на квиток у громадському транспорті та в кіно не змінилися. Квиток на тролейбус коштує 2 гривні, квиток у кіно – 50 гривень.

Сімферополь

Ціни в Сімферополі, адміністративному центрі анексованого Криму, ми наводимо в російських рублях. Якщо порівнювати гривню і рубль у доларовому еквіваленті, то курс приблизно 1 до 2. За останній місяць подешевшали деякі продукти харчування, аналітики пов’язують цю тенденцію із закінченням курортного сезону. Наприклад, із 53 до 46 рублів подешевшав кілограм цукру, з 43 до 39 рублів літр молока, з 54 до 50 рублів десяток яєць. Також у Сімферополі подешевшала свинина. Однак навіть після падіння ціни м’ясо в окупованому Криму дорожче, ніж на материковій Україні, приблизно на 8%.

Ціна на кілограм картоплі і буханець хліба практично не змінилася і склала 21 і 16,90 рублів відповідно. За останній місяць на 2 рублі подешевшав долар, курс за нього склав 57 рублів. Ціна за проїзд у міському транспорті і на квиток у кінотеатр не змінилися. Квиток на тролейбус коштує 13, у кінотеатр — 200 рублів.

Донецьк

У Донецьку, який контролюють підтримувані Росією бойовики угруповання «ДНР» і де теж запровадили російські рублі, на 15% подорожчала свинина. Кілограм коштує 320 рублів. Подешевшало приблизно на чверть молоко, літр коштує 30 рублів. Кілограм картоплі коштує 16, а батон хліба 15 рублів – ціна на ці продукти практично не змінилася. Залишається велика розбіжність цін на яйця. Десяток коштує від 35 до 50 рублів. Цукор від 31 до 35 рублів – ціна також не змінилася.

У Донецьку за останній місяць не змінилися ціни на проїзд, бензин і квитки в кіно. Квиток на тролейбус коштує 3 рублі, на маршрутку 8 рублів, літр 95-го бензину коштує 44 рублі, квиток на вечірній сеанс у кіно 150–180 рублів.

Де дорожче?

Якщо перерахувати ціни в містах в еквіваленті до місцевого курсу долара, то найдорожчим містом, із точки зору цін на товари та послуги, упродовж року є і залишається анексований Сімферополь. У Сімферополі найдорожчими в Україні є м’ясо, соняшникова олія, цукор, картопля та проїзд у громадському транспорті.

Київ має другі в Україні за величиною ціни на більшість продуктів і послуг: на м’ясо, олію, яйця, хліб та на проїзд у міському транспорті. Найдорожчим у Києві є квиток до кінотеатру: 4 долари 19 центів, а також бензин: він тут коштує один долар і сім центів.

Найдешевше пальне – в Сімферополі та Донецьку: 0,75 долара за літр А-95.

Хліб і молоко є найдорожчими у Сєвєродонецьку, однак там найдешевше м’ясо.

Найнижчі ціни в доларовому еквіваленті на хліб, цукор, молоко, яйця, масло, а також на проїзд у транспорті в Донецьку.

У цілому за рівнем цін на продукти та послуги, включені до моніторингу, найдешевшими є Донецьк та Сєвєродонецьк.

OnPress.info
Джерело: https://www.radiosvoboda.org/a/28778305.html
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

Заказ на Вадима Рабиновича взял любимый "политтехнолог" Яценюка, любитель "золотого дождя"
Заказ на Вадима Рабиновича взял любимый "политтехнолог" Яценюка, любитель "золотого дождя"
Народный депутат, лидер партии “За життя” Вадим Рабинович заявляет, что за покушением на него стоит политтехнолог…
Персидский поход Сталина
Персидский поход Сталина
В 1941 году Иран формально соблюдал нейтралитет, но недвусмысленно симпатизировал нацистской Германии. На ключевых постах находилось немало подданных рейха….
СВЯТОСЛАВ ЗАВОЕВАТЕЛЬ: зачем историки нам лгут?
СВЯТОСЛАВ ЗАВОЕВАТЕЛЬ: зачем историки нам лгут?
Иногда мне кажется, что историю нашего народа сочиняли откровенные фашисты. Иного определения не подберешь для характеристики…
Средневековая Московия глазами иностранца: Пьянство, блуд и рабство
Средневековая Московия глазами иностранца: Пьянство, блуд и рабство
Мужчины напиваются в усмерть, пока жёны содержатся взаперти. Холопы любят, когда их бьют и принуждают к…
Зброя майбутнього: гранатомет ВАЛАР-30
Зброя майбутнього: гранатомет ВАЛАР-30
Українським підприємством ВАЛАР, що знаходяться в Івано-Франківську у 2012 році створено нову автоматичну великокаліберну зброю –…
Знаменитую олимпийскую чемпионку с 13 лет насиловали в сборной: стали известны подробности
Знаменитую олимпийскую чемпионку с 13 лет насиловали в сборной: стали известны подробности
Чемпионку Олимпиады-2012 по спортивной гимнастике в составе национальной команды США Маккайлу Марони с 13 лет насиловал…
Российские фашисты в сирийской пустыне
Российские фашисты в сирийской пустыне
Петербуржец Алексей Мильчаков по прозвищу «Фриц», неофашист,  любитель символики Третьего рейха, который прославился летом 2014 года…
Беларуские наемники на Донбассе
Беларуские наемники на Донбассе
В деревне Новосёлки под Могилёвом в течение одного года похоронены два жителя, которые воевали на стороне…
МЕДИЧНА РЕФОРМА все, що ви хотіли про неї знати
МЕДИЧНА РЕФОРМА все, що ви хотіли про неї знати
ЩО ЗМІНИТЬСЯ? Перший етап реформи – це зміни в первинній ланці надання медичних послуг. З Нового…
Неучу Путину снова утерли нос: Кличко передал мэрии Тулузы памятник Анне Киевской
Неучу Путину снова утерли нос: Кличко передал мэрии Тулузы памятник Анне Киевской
Голова украинской столицы Виталий Кличко, который находится с визитом по приглашению мэра города-побратима – Тулузы, передал…