Терористична війна на Синаї: ключові актори

Переглядів: 140
Терористична війна на Синаї: ключові актори В мережі

Теракт в суфійській мечеті ер-Роуда, що знаходиться на півночі Синаю забрав життя щонайменше 235 осіб. Як би це не було сумно, але то лише один з епізодів тривалого конфлікту на Синайському півострові, що розгортається від початку «арабської весни», і який вже забрав понад 4000 людських життів. Ворогуючими сторонами виступають єгипетський уряд та численні ісламістські угрупування. До лав терористів ідуть місцеві бедуїни, а також вихідці з Ємену, Саудівської Аравії, Лівії та Палестини. Ісламісти діють переважно в районі міст Рафах, Шейх-Зувейда та Ель-Аріш. Біля останнього міста українська компанія НАК «Нафтогаз України» веде видобуток природного газу. Отже, враховуючі наявність певних українських інтересів можливо корисним буде перелічити терористичні ісламістські групи, що можуть нести загрозу зокрема нашим співвітчизникам на території Синаю.


А. Ісламська держава
Представлена на території Синаю підрозділом «Вілаят Синай» («Провінція Синай»), що до 10.11.2014 року мав назву група «Ансар Байт аль-Макдіс» («Прибічники священного дому»). Також має осередок на території Сектору Газа – т.зв. Бригада Шейха Омара Хадіда. Лідер Валід Вакід. При цьому група є розколотою в середині, і частина бойовиків діє окремо поза контролем ІДІЛ. Чисельність: до 2000 бойовиків.

Б. «Аль-Каїда»
1) «Тавхід аль-джихад» («Єдність в джихаді» або «Армія однобожжя та джихаду») – діє з 2008 року, переважно на території Палестини та частково Синаю. Мала тісні контакти з Усамою бін Ладеном та Айманом аз-Завахірі. Чисельність не відома.
2) «Аль-Каїда на Синайському півострові» – філіал аль-Каїди на Синаї, що діє з 2006 року. Лідер Рамзі Мовафі. Чисельність до 9000 осіб.
3) «Бригади Абдуллаха Аззама» – група, що носить ім’я палестинського ісламського богослова, що одним з перших розпочав пропаганду джихаду проти СРСР в Афганістані. Центр групи розташовано в Лівані. Лідери: Салех аль-Карааві та Маджід бін Мухаммад аль-Маджід. На території Синаю осередок має назву – дивізія Марвана Хаддада.
4) Рух ХАСМ («Харака Саад Маср») –наймолодша терористична організація, що виникла в 2016 році та веде полювання на представників силового блоку АРЄ. Чисельність невідома.
5) «Джунд аль-Іслам» («Солдати ісламу») – роблять напади на офіси силовиків в районі міста Ель-Аріш.
6) «Джайш аль-Іслам» («Армія ісламу») – джихадистська група, що має палестинське походження, та керується Мамтазом Дамашем, який проходив службу в палестинських комітетах народного спротиву.
7) «Бригади аль-Фуркан» – терористична група, що діє в районі Суецького каналу. Відома обстрілом судна контейнеровоза з РПГ в 2013 році.
8) «Аджнад Міср» («Солдати Єгипту») – відгалуження Ансар байт аль-Макдіс, що виникло в 2013 році. Лідер Махд Еддін аль-Масрі. Відома чисельними атаками на сили поліції в 2013-2015 рр.
9) Катіба «Ансар аль-Шеріа» (Бригада «Партизани шаріату» )-робить атаки на єгипетських силовіків по усьому Єгипту, в т.ч. на Синаї. Лідер – Ахмед Ашуш.

В. «Іхван аль-Муслімін» («Брати-мусульмани»)
1) «Такфір валь-Хіджра» («Анафема та вигнання») – група сповідує ідеологію Сеїда Кутба, та веде своє існування ще з 1971 року. Має зв’язки, як з «Братами-мусульманами», так і з «Джунд аль-Іслам». Поточний лідер та чисельність невідомі.
2) ХАМАС – надає підтримку своїм побратимам з Братів-мусульман після повалення режиму президента Мохаммада Мурсі в липні 2013 року.
3) Рада моджахедів шури
4) Маджліс Шура аль-Муджахідін фі-Акнаф Байт аль-Макдіс – група, що причетна до обстрілу Ейлату в 2013 році з території Синаю. Відома терористичними вилазками з Синаю на триторію Ізраїлю.
5) Джайш аль-Джальджала (Армія аль-Джальджала) – група колишніх бойовиків ХАМАС, що залишили організацію через ідеологічні розбіжності та веде операції на Синаї.
6) Салафіти джихаду на Синаї

Загальна чисельність екстремістів на Синаї складає до 12.000-13.000 осіб. При цьому їм протидіють 25.000 єгипетських силовиків, організованих у 41 батальйон.

Активізація терористичних груп на Синаї в даний час пов’язана не лише з помстою «Братів-мусульман» за їхнє усунення від влади фельдмаршалом Абдель-Фаттахом ас-Сісі в 2013 році. В даний час бійці джихаду концентрують свої зусилля в напрямку блокування проекту «Великої Гази». Тобто радикального вирішення палестинської проблеми для Ізраїлю шляхом переселення палестинців з Західного Берегу річки Йордан на Синай.

OnPress.info
Джерело: Facebook
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

Колишні українських спортсмени, які з 2014 року перейшли до російського громадянства
Колишні українських спортсмени, які з 2014 року перейшли до російського громадянства
Спортсмени змінюють громадянство і цим не здивуєш нікого. Часто велику роль у прийнятті такого рішення відіграють…
Черный список Пасечника или кадровые чистки в «МВД ЛНР»
Черный список Пасечника или кадровые чистки в «МВД ЛНР»
«МВД ЛНР» продолжает трясти. После недавних событий с Игорем Корнетом, продолжаются массовые чистки в рядах «страж…
СРОЧНО! Гиркин сделал заявление о МН-17 после которого его скорей всего завалят
СРОЧНО! Гиркин сделал заявление о МН-17 после которого его скорей всего завалят
Мы сознательно не вносила правки в интервью российского военного преступника Игоря Гиркина-Стрелкова, чтобы наши читатели узнали…
Мэр Горловки пакует чемоданы в Россию
Мэр Горловки пакует чемоданы в Россию
Вчера, 11 декабря, мэр Горловки Иван Приходько, в ходе совещания по вопросу гуманитарного обеспечения жителей обстреливаемых…
ЯК РОЗМОВЛЯТИ ЗІ СВІДКАМИ ЄГОВИ
ЯК РОЗМОВЛЯТИ ЗІ СВІДКАМИ ЄГОВИ
Дайте мені Біблію — і я доведу, що сатана святий». Знаєте, хто це сказав? Один із…
Вплавь из СССР: самый дерзкий побег, о котором долгое время молчали
Вплавь из СССР: самый дерзкий побег, о котором долгое время молчали
13 декабря 1974 года был совершен самый дерзкий и знаменитый побег из СССР. Ученый-океанолог Станислав Курилов…
Забытый десант забытой армии
Забытый десант забытой армии
Гражданская война в России дала немало примеров морских десантных операций. Наименее известной оказалась самая первая из…
“Ногайская бойня” у Перекопа
“Ногайская бойня” у Перекопа
В одном из залов Третьяковской галереи в Москве выставлено полотно выдающегося русского художника Василия Васильевича Верещагина…
Жертва или предатель: почему “зависло” дело полковника Безъязыкова
Жертва или предатель: почему “зависло” дело полковника Безъязыкова
 О Безъязыкове Украина услышала 6 июля 2016 года. В этот день освобожденного из плена террористов разведчика…
БЕЗСМЕРТНИЙ ШТАБ. ТОП-5 ПОЛКОВОДЦІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
БЕЗСМЕРТНИЙ ШТАБ. ТОП-5 ПОЛКОВОДЦІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
Вони відправляли на смерть сотні тисяч солдатів, спалювали дивізії, як сірники, і руйнували міста, немов пісочні…