Українська зброя: пістолети “Форт”

Переглядів: 2370
Українська зброя: пістолети “Форт” Авторські статті

Хоча за популярністю пістолету Макарова (ПМ) не зрівнятися з автоматом Калашникова, але, тим не менш, в різний час він був прийнятий на озброєнні в 12 країнах світу. Після розпаду СРСР всі пострадянські республіки, включаючи Україну, отримали його в «спадщину» як основну особисту зброю в Збройних силах і правоохоронних органах.

Однак в кінці 90-х він застарів як морально, так і фізично, тому років в Україні було піднято питання його заміни.

Першими відреагували вінницькі зброяри – науково-виробниче об’єднання «Форт» МВС України на замовлення МВС України розробило свій варіант заміни ПМ – пістолет «Форт-12». При розробці цього напівавтоматичного пістолету калібру 9 х 18 мм був використаний досвід чеської збройової фірми CZ. Пістолет був схвально прийнятий спеціалістами і з 1998 року на чеському станочном обладнанні було налагаджоне серійне виробництво. З Чехії до 2002 року поставлялися і стволи для «Фортів».

Згідно з інформацією виробника, пістолет досить збалансований і поєднує в собі всі основні якості бойового пістолета: металева рамка, що забезпечує надійність і міцність, місткий магазин, надійна система запобіжників з можливістю блокування курка, як на бойовому, так і на запобіжному взводі, відносно невеликі розміри роблять його зручним для постійного носіння. Пістолет може бути додатково укомплектований пристроєм для зниження рівня звуку, лазерним целевказівником або тактичним ліхтарем.

“Форт-12” відрізняється від ПМ значно поліпшеною ергономікою, підвищеною точністю стрільби, меншою відчутною віддачею, більшою скорострільністю, більшою масою і розмірами.

Пістолет був прийнятий на озброєння окремих підрозділів СБУ, МВС (зокрема ДСО), ДПА та ДПС. Саме «Форт-12» є іменною вогнепальною зброєю, якою відзначають при нагоді.

Мав пістолет і деякий експортний успіх – так, у лютому 1999 року тодішній міністр внутрішніх справ України генерал Юрій Кравченко, повідомив, що незначна партія пістолетів «Форт-12» була доставлена до Казахстану.

Невелика кількість «стволів» попала до рук росіян (сімферопольський загін «Беркут» отримав пістолети «Форт-12» в жовтні 1999 року) та бойовиків на Донбасі (під час розграблення зброярських кімнат МВС).

У військових підрозділах більш популярна інша модель «Форта» під «макаровський» патрон 9 х 18 мм – «Форт-14», який виробляється з 2003 року.

Ця модель прийнята на озброєння Міністерством внутрішніх справ, Службою безпеки України (для підрозділів спеціального призначення) та Збройними Силами України (на озброєнні офіційно знаходяться «Форт-14ТП» та «Форт-14ТП» з глушником (ПЗРЗП-029).  ЗСУ у 2015 році закупили як мінімум 500 одиниць «Форт-14ТП» з глушником.

Пістолет «Форт-14ТП» має збільшену лінію прицілювання завдяки подовженому стволу, що підвищує показники точності навіть при веденні інтенсивної стрільби. Конструкція пістолета передбачає можливість комплектації додатковим стволом з різьбою, на який можливо приєднати пристрій для зниження рівня звуку пострілу, а також в передній нижній частині рамки передбачені планки Пікатінні, на які зручно встановити тактичний ліхтар та лазерний цілевказівник. Також пістолет «Форт-14ТП» може бути укомплектований магазином збільшеної ємкості.

 

OnPress.info
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

Cамый темный случай Афганской войны: предательство подполковника Заяца
Cамый темный случай Афганской войны: предательство подполковника Заяца
Бывший командир разведподразделения воевавшей в Афганистане 108 мотострелковой дивизии 40-летний подполковник Н. Л. Заяц не стал…
6 легендарных битв, проигранных по пьянке
6 легендарных битв, проигранных по пьянке
Вопиющие случаи небрежного обращения с алкоголем прямо на поле битвы. Пьяный сирийский царь против израильтян В…
Кто научил индейцев снимать скальпы
Кто научил индейцев снимать скальпы
О том, как американские индейцы, кровожадные дикари, снимали скальпы с «беззащитных» переселенцев, рассказывал не один десяток…
Дмитрий Дюжев: Прошу прощения у Украины за то, что сейчас творит наша власть
Дмитрий Дюжев: Прошу прощения у Украины за то, что сейчас творит наша власть
Мне стыдно за нашу Российскую власть!!! “Прошу прощения у Украины за то, что сейчас творит наша…
В РИМСЬКІЙ ІМПЕРІЇ НЕ СМІЯЛИСЯ З ЮДЕЇВ – І ОСЬ ЧОМУ
В РИМСЬКІЙ ІМПЕРІЇ НЕ СМІЯЛИСЯ З ЮДЕЇВ – І ОСЬ ЧОМУ
Кирило Данильченко Смієтеся з мами Картмана з «Південного парку» і заборони на свинину? У Стародавній Юдеї…
Забытые звезды: куда делись известные кумиры 90-х
Забытые звезды: куда делись известные кумиры 90-х
 Каждая музыкальная эпоха имела своих звездных исполнителей, фанатами которых являлись тысячи граждан. Однако со временем эти…
ООН предупредила Украину о возможной катастрофе зимой
ООН предупредила Украину о возможной катастрофе зимой
Примерно 4 миллиона людей по всей Украине столкнулись с затруднениями с приближением зимы, и им срочно…
Майбутній арсенал: напівавтоматична гвинтівка Snipex калібру 14,5×114
Майбутній арсенал: напівавтоматична гвинтівка Snipex калібру 14,5×114
Концерн «ХАДО» вийшов на ринок зброї під брендом «SNIPEX» запустивши цього року виробництво гвинтівки у калібрі…
Видео поздравления из АТО с Днем защитника Украины. Смотреть до конца!
Видео поздравления из АТО с Днем защитника Украины. Смотреть до конца!
Мужество, честь, сила и отвага – только лучшие из лучших приняли присягу в рядах Вооруженных сил Украины. В праздничный день, ребята из…
СТЕНА, КОТОРУЮ БОЯТСЯ В КРЕМЛЕ
СТЕНА, КОТОРУЮ БОЯТСЯ В КРЕМЛЕ
Не успела Генеральная прокуратура проинформировать общественность о том, что задержан ряд сотрудников пограничной службы по обвинению…