ВАЖЛИВО:

Українська зброя: пістолети “Форт”

Переглядів: 1456
Українська зброя: пістолети “Форт” Авторські статті

Хоча за популярністю пістолету Макарова (ПМ) не зрівнятися з автоматом Калашникова, але, тим не менш, в різний час він був прийнятий на озброєнні в 12 країнах світу. Після розпаду СРСР всі пострадянські республіки, включаючи Україну, отримали його в «спадщину» як основну особисту зброю в Збройних силах і правоохоронних органах.

Однак в кінці 90-х він застарів як морально, так і фізично, тому років в Україні було піднято питання його заміни.

Першими відреагували вінницькі зброяри – науково-виробниче об’єднання «Форт» МВС України на замовлення МВС України розробило свій варіант заміни ПМ – пістолет «Форт-12». При розробці цього напівавтоматичного пістолету калібру 9 х 18 мм був використаний досвід чеської збройової фірми CZ. Пістолет був схвально прийнятий спеціалістами і з 1998 року на чеському станочном обладнанні було налагаджоне серійне виробництво. З Чехії до 2002 року поставлялися і стволи для «Фортів».

Згідно з інформацією виробника, пістолет досить збалансований і поєднує в собі всі основні якості бойового пістолета: металева рамка, що забезпечує надійність і міцність, місткий магазин, надійна система запобіжників з можливістю блокування курка, як на бойовому, так і на запобіжному взводі, відносно невеликі розміри роблять його зручним для постійного носіння. Пістолет може бути додатково укомплектований пристроєм для зниження рівня звуку, лазерним целевказівником або тактичним ліхтарем.

“Форт-12” відрізняється від ПМ значно поліпшеною ергономікою, підвищеною точністю стрільби, меншою відчутною віддачею, більшою скорострільністю, більшою масою і розмірами.

Пістолет був прийнятий на озброєння окремих підрозділів СБУ, МВС (зокрема ДСО), ДПА та ДПС. Саме «Форт-12» є іменною вогнепальною зброєю, якою відзначають при нагоді.

Мав пістолет і деякий експортний успіх – так, у лютому 1999 року тодішній міністр внутрішніх справ України генерал Юрій Кравченко, повідомив, що незначна партія пістолетів «Форт-12» була доставлена до Казахстану.

Невелика кількість «стволів» попала до рук росіян (сімферопольський загін «Беркут» отримав пістолети «Форт-12» в жовтні 1999 року) та бойовиків на Донбасі (під час розграблення зброярських кімнат МВС).

У військових підрозділах більш популярна інша модель «Форта» під «макаровський» патрон 9 х 18 мм – «Форт-14», який виробляється з 2003 року.

Ця модель прийнята на озброєння Міністерством внутрішніх справ, Службою безпеки України (для підрозділів спеціального призначення) та Збройними Силами України (на озброєнні офіційно знаходяться «Форт-14ТП» та «Форт-14ТП» з глушником (ПЗРЗП-029).  ЗСУ у 2015 році закупили як мінімум 500 одиниць «Форт-14ТП» з глушником.

Пістолет «Форт-14ТП» має збільшену лінію прицілювання завдяки подовженому стволу, що підвищує показники точності навіть при веденні інтенсивної стрільби. Конструкція пістолета передбачає можливість комплектації додатковим стволом з різьбою, на який можливо приєднати пристрій для зниження рівня звуку пострілу, а також в передній нижній частині рамки передбачені планки Пікатінні, на які зручно встановити тактичний ліхтар та лазерний цілевказівник. Також пістолет «Форт-14ТП» може бути укомплектований магазином збільшеної ємкості.

 

OnPress.info
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

Злочини генерала Ватутіна, щоб потім не казали, що не знали
Злочини генерала Ватутіна, щоб потім не казали, що не знали
 Микола Ватутін – росіянин, (чомусь багато хто думає, що він був українцем), Генерал Армії СРСР. Не…
Зарубежные бренды, которые на самом деле российские
Зарубежные бренды, которые на самом деле российские
Японского AKAI на российском рынке нет, так как он объявил банкротство в 2000 году. Позиционирующая себя…
Останні слова вбивці українських добровольців
Останні слова вбивці українських добровольців
У лютому 15 року у прифронтовій зоні на окупованій території був затриманий начальник контррозвідки одного з…
Куликовська битва, якої не було. Головний міф Московії
Куликовська битва, якої не було. Головний міф Московії
Битва тільки намічалася. Дмитро Донський, як васал Золотої Орди, володар Московського улусу за наказом хана Тохтамиша…
Путин: если Россия введет войска на Украину, это будет законно
Путин: если Россия введет войска на Украину, это будет законно
Если Россия введет войска на Украину, это будет легитимное решение, поскольку есть соответствующее обращение к Москве…
МН17 неудачная провокация в Гляйвице
МН17 неудачная провокация в Гляйвице
Предистория теракта с Боингом следующая. Генштаб РФ разработал план оккупации всей Левобережной Украины, были развернуты войска…
Русский язык происходит от Украинского
Русский язык происходит от Украинского
Мне, как русскому по национальности долгое время было приятно верить в то, что украинский язык произошел…
«Это я убила твоего сына»: сеть поразило обращение россиянки к матери бойца АТО
«Это я убила твоего сына»: сеть поразило обращение россиянки к матери бойца АТО
Известная российский журналист, фотограф и волонтер Виктория Ивлева написала эмоциональный пост в Facebook, в котором обратилась…
Американские “печеньки” для украинских снайперов
Американские “печеньки” для украинских снайперов
В Сети появился небезинтересный документ по закупкам тактического снаряжения для Украины – указано “destination Kyiv, Ukraine…
Раскрыт российский разведчик, сменивший терриконы Донбасса на пески Сирии
Раскрыт российский разведчик, сменивший терриконы Донбасса на пески Сирии
Российский военнослужащий Кирилл Шадрин так спешно пытался скрыть следы своего участия в войне против Украины и…