Винахід Калашникова дуже схожий до автомат Шмайсера, – «Історична правда»

Переглядів: 537
Винахід Калашникова дуже схожий до автомат Шмайсера, – «Історична правда» В мережі

Чи міг Калашников сам, не маючи відповідної освіти, елементарних технічних знань, створити таку ефективну зброю, як автомат Калашникова? Навіть маючи перед собою зразок «Шмайсера», не міг! Без втручання самого Шмайсера не було б того досконалого зразка АК.


Про це у фільмі «Плагіат по-радянськи» проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) заявив доктор історичних наук Віктор Король.

Запізнились радянські винахідники з виготовленням власної вогнепальної зброї, бо найкращі зразки були створені ще в царській Росії.

Лише у 1947-му році радянські вчені таки створюють бренд світового масштабу.  Саме ця зброя стає найпоширенішою  на усіх континентах і навіть опиняється на державних символах Мозамбіку, Зімбабве та Східного Тимору.

«Зараз в новинах дуже часто можна побачити повстанців в Латинській Америці або Африці із автоматом Калашникова. Це дешева зброя, яку легко купити на міжнародному ринку», – пояснює директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник.

Однак історія створення відомого радянського бренду – автомата Калашникова – не є аж такою однозначною.

У 1941-му році важко поранений у бою під Брянськом 22-річний старший сержант Михайло Калашников потрапляє у госпіталь. Під час лікування  він загоряється ідеєю створити власний зразок автоматичної зброї. А у відпустці навіть конструює  експериментальну модель пістолета-кулемета. Після цього на  юного винахідника звертають увагу.

«Він був конструктором-самоучкою, самородком. Загалом у історії техніки багато таких конструкторів, зокрема, Стєчкін, Марголін», – зауважив кандидат історичних наук Григорій Лупаренко.

У цей час по інший бік фронту досвідчений німецький зброяр Хуґо Шмайсер працює над черговим  винаходом. Хуґо був сином одного із найвідоміших конструкторів зброї Європи – Луіса Шмайсера. Та й сам Хуґо у свої 60 досягнув рівня батька і засновує власну конструкторську фірму.  Його МР-28 на початку Другої світової війни навіть беруть на озброєння німецької армії.

«Хуґо Шмайсер – це людина, яка була взірцем для всіх відомих конструкторів зброї Третього рейху», – вважає доктор історичних наук Віктор Король.

Удосконаливши свої попередні роботи, Шмайсер нарешті представляє першу в світі автоматичну гвинтівку з проміжним патроном MP-44, яка згодом отримує назву «ШтурмГевер-44».

Через кілька років після появи штурмової гвинтівки Шмайсера, світ дивує 25-річний юнак Михайло Калашинков. 1947-го радянський вояк представляє свій сенсаційний автомат – дуже простий і легкий у використанні.

Щоправда, кілька дивних збігів примушують задуматися щодо авторства АК-47. Адже винахід Калашникова дуже схожий до творіння Шмайсера, тим паче, що сам німецький конструктор саме у той час перебуває на території СРСР.

«Чи міг він сам, не маючи відповідної освіти, елементарних технічних знань, створити таку ефективну зброю, як автомат Калашникова? Навіть маючи перед собою зразок «Шмайсера», не міг! Без втручання самого Шмайсера не було б того досконалого зразка АК», – заявив Віктор Король.

Оцінити внесок Шмайссера в розробку автомата Калашникова нині складно, оскільки сам Хуго не залишає жодних мемуарів про період  роботи в СРСР. Лише скупо говорить: «Дав росіянам декілька порад».

Натомість  славнозвісний АК-47 стає лебединою піснею  його офіційного автора. Бо сам геніальний конструктор Калашников  ні до, ні після знаменитого  автомата більше нічого суттєвого не створює, хоча живе майже до ста років.

 

http://zik.ua/news/2017/09/11/vynahid_kalashnykova_duzhe_shozhyy_do_avtomat_shmaysera__istorychna_pravda_1165253

OnPress.info
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

Хуго Шмайссер в своих воспоминаниях пишет: «Если бы не этот придурок Миша Калашников…
Хуго Шмайссер в своих воспоминаниях пишет: «Если бы не этот придурок Миша Калашников…
Хуго Шмайссер в своих воспоминаниях пишет: «Если бы не этот придурок Миша Калашников, который вечно путался…
Первая битва человечества: что это было?
Первая битва человечества: что это было?
Три тысячи двести лет назад состоялась самая грандиозная битва бронзового века: несколько тысяч человек обстреливали друг…
Захарченко довел ВСУ до истерического смеха! Инцидент с флагом Украины в небе над Донецком войдет в историю: стали известны подробности
Захарченко довел ВСУ до истерического смеха! Инцидент с флагом Украины в небе над Донецком войдет в историю: стали известны подробности
Недалеко от Песок бойцы АТО запустили в небо на воздушных шарах флаг Украины. Сильные порывы ветра…
Почему уничтожили генерала Дудаева
Почему уничтожили генерала Дудаева
 21 апреля 1996 года был убит президент Чечни, мятежный генерал Джохар Дудаев. Дудаев справедливо потребовал от…
АТОМНИЙ ВИБУХ В ДОНЕЦЬКІЙ ШАХТІ. ЕКСПЕРИМЕНТ 1979 РОКУ
АТОМНИЙ ВИБУХ В ДОНЕЦЬКІЙ ШАХТІ. ЕКСПЕРИМЕНТ 1979 РОКУ
Відтоді, як Радянський Союз зобов’язався припинити випробування ядерної зброї над поверхнею Землі, сумнівні досліди проводили в…
Легендарный наемник “Конго” Мюллер – судьба “дикого гуся”
Легендарный наемник “Конго” Мюллер – судьба “дикого гуся”
«Майор Зигфрид Мюллер кажется сегодня почти выдуманной фигурой: трудно себе представить, чтобы в одном человеке соединились…
СОЛДАТСЬКИЙ КАЙФ: ЧИМ ПЕРЕМАГАЮТЬ СТРАХ І БІЛЬ
СОЛДАТСЬКИЙ КАЙФ: ЧИМ ПЕРЕМАГАЮТЬ СТРАХ І БІЛЬ
Страх смерті заважає виконувати завдання сучасним солдатам. Фахівець з психології вбивств Дейв Гросман наводить статистику, за…
Полина Орловская «Дневник киевлянки»
Полина Орловская «Дневник киевлянки»
«Комсомольская правда» продолжает публиковать подлинные свидетельства русских людей о подлинных события, происходящих в Киеве под жовто-блакытной…
ОТРИЦАНИЕ ОЧЕВИДНОГО ИЛИ ЧТО ЖДЕТ ОККУПИРОВАННУЮ ЧАСТЬ ДОНБАССА?
Вся внешняя политика Кремля строится, и всегда строилась на отрицании очевидного. Оккупировав часть Донбасса, после аннексии…
Франко-индейская война как часть Семилетней войны…
Франко-индейская война как часть Семилетней войны…
Семилетняя война – одна из первых, сражения которой происходили в разных частях Земли. Англия, поддерживаемая Пруссией…