Як знищувався ядерний щит України

Переглядів: 1032
Як знищувався ядерний щит України Авторські статті

Україна успадкувала 220 стратегічних носіїв ядерної зброї: 130 ракет РС-18 (SS-19 за класифікацією НАТО) (90 в Хмельницькому, 40 в Первомайську), 46 найсучасніших ракет РС-22 (SS-24) (всі –  в Первомайську), 44 важких бомбардувальників з 1068 крилатими ракетами повітряного базування великої дальності. Та 1944 ядерних зарядів до них.

Через 10 років в країні залишиться 3 важких бомбардувальника Ту-22 і 7 макетів авіаційних крилатих ракет Х-22 (без внутрішньої начинки) – в якості музейних експонатів …

В результаті розпаду СРСР де-факто з’явилися чотири нових ядерних держави: Російська Федерація, Україна, Білорусь та Казахстан. Україна – стала спадкоємицею третього в світі ядерного арсеналу, який був рівним французької, англійської та китайської разом узятим.

Така ситуація порушила розподіл сил, що склалося після Другої світової війни, серйозно стурбувала керівництво впливових держав і світову громадськість. Міжнародні зустрічі, які відбувалися переважно з ініціативи США і Росії, мали на меті вирішення цього питання.

Україна, Білорусь і Казахстан після підписання в 1992 році Лісабонського протоколу були оголошені країнами, що не мають ядерної зброї.

Принципи без’ядерності («не приймати, не виробляти і не набувати ядерної зброї») були закладені в Декларації про державний суверенітет України, прийнятій Верховною Радою 16 липня УРСР 1990 року.

Масандрівськими угодами від 3 вересня 1993 року передбачалися шляхи та основні принципи утилізації ядерної зброї, розташованого на території України, а також порядок здійснення гарантійного та авторського нагляду за експлуатацією стратегічних ракетних комплексів, розташованих на територіях України та Російської Федерації.

14 січня 1994 року в зустрічі в Москві президенти України, США та Росії підписали Тристороння заява, в якій констатувалося, що Україна стала на шлях ядерного роззброєння.

16 листопада 1994 року Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року. Цими діями було затверджено, що Україна є власником всієї ядерної зброї, яке отримала в спадок від СРСР, і має намір повністю від нього позбутися, використовуючи надалі атомну енергію виключно в мирних цілях.

5 грудня 1994 року між Україною, Російською Федерацією, Великобританією і Сполученими Штатами Америки був підписаний Будапештський меморандум, згідно з яким держави-учасники повинні поважати незалежність, Суверенітет і Існуючі Межі України, утримуватися від будь-яких проявів агресії щодо України, в тому числі і від економічного тиску.

Меморандум, який два десятиліття по тому буде порушений Російською Федерацією, яка здійснила збройну агресію проти України в 2014 році.

США в рамках програми Нанна-Лугара 350 виділили Україні млн доларів, частина з яких пішла на будівництво житла для українських ракетників, організацію контролю, обліку та безпечного зберігання радіоактивних матеріалів, постачання різної інженерної та спеціальної техніки і матеріалів.

Росія, в свою чергу, зобов’язалася сприяти Україні в ліквідації ракетно-ядерної зброї та оплатити вартість ядерних боєголовок стратегічних ракет поставками палива для українських атомних електростанцій.

5 січня 1996 року в Первомайську Миколаївської області в присутності міністрів оборони трьох країн – США, Росії та України була підірвана перша з 176 шахтних пускових установок стратегічних ракет.

К 1 червня 1996 року всі ядерні заряди (бойові частини) були вивезені в Російську Федерацію.

У період з 1996 по 1999 роки було знято з бойового чергування все 13 ракетних полків МБР РС-18, ліквідовано 130 шахтно пускових комплекса рідиннопаливних ракет РС-18, а 111 ракет цього типу ліквідовано в Україні на комплексі нейтралізації місті Дніпро (Дніпропетровськ), 19 ракет РС -18 передано Російської Федерації.

OnPress.info
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

Cамый темный случай Афганской войны: предательство подполковника Заяца
Cамый темный случай Афганской войны: предательство подполковника Заяца
Бывший командир разведподразделения воевавшей в Афганистане 108 мотострелковой дивизии 40-летний подполковник Н. Л. Заяц не стал…
6 легендарных битв, проигранных по пьянке
6 легендарных битв, проигранных по пьянке
Вопиющие случаи небрежного обращения с алкоголем прямо на поле битвы. Пьяный сирийский царь против израильтян В…
СВЯТОСЛАВ ЗАВОЕВАТЕЛЬ: зачем историки нам лгут?
СВЯТОСЛАВ ЗАВОЕВАТЕЛЬ: зачем историки нам лгут?
Иногда мне кажется, что историю нашего народа сочиняли откровенные фашисты. Иного определения не подберешь для характеристики…
Персидский поход Сталина
Персидский поход Сталина
В 1941 году Иран формально соблюдал нейтралитет, но недвусмысленно симпатизировал нацистской Германии. На ключевых постах находилось немало подданных рейха….
Средневековая Московия глазами иностранца: Пьянство, блуд и рабство
Средневековая Московия глазами иностранца: Пьянство, блуд и рабство
Мужчины напиваются в усмерть, пока жёны содержатся взаперти. Холопы любят, когда их бьют и принуждают к…
Зброя майбутнього: гранатомет ВАЛАР-30
Зброя майбутнього: гранатомет ВАЛАР-30
Українським підприємством ВАЛАР, що знаходяться в Івано-Франківську у 2012 році створено нову автоматичну великокаліберну зброю –…
Знаменитую олимпийскую чемпионку с 13 лет насиловали в сборной: стали известны подробности
Знаменитую олимпийскую чемпионку с 13 лет насиловали в сборной: стали известны подробности
Чемпионку Олимпиады-2012 по спортивной гимнастике в составе национальной команды США Маккайлу Марони с 13 лет насиловал…
В РИМСЬКІЙ ІМПЕРІЇ НЕ СМІЯЛИСЯ З ЮДЕЇВ – І ОСЬ ЧОМУ
В РИМСЬКІЙ ІМПЕРІЇ НЕ СМІЯЛИСЯ З ЮДЕЇВ – І ОСЬ ЧОМУ
Кирило Данильченко Смієтеся з мами Картмана з «Південного парку» і заборони на свинину? У Стародавній Юдеї…
Российские фашисты в сирийской пустыне
Российские фашисты в сирийской пустыне
Петербуржец Алексей Мильчаков по прозвищу «Фриц», неофашист,  любитель символики Третьего рейха, который прославился летом 2014 года…
Майбутній арсенал: напівавтоматична гвинтівка Snipex калібру 14,5×114
Майбутній арсенал: напівавтоматична гвинтівка Snipex калібру 14,5×114
Концерн «ХАДО» вийшов на ринок зброї під брендом «SNIPEX» запустивши цього року виробництво гвинтівки у калібрі…