ЇХ НАЗИВАЛИ СІНОБІ: СПРАВЖНЯ ІСТОРІЯ НІНДЗЯ

Переглядів: 332
ЇХ НАЗИВАЛИ СІНОБІ: СПРАВЖНЯ ІСТОРІЯ НІНДЗЯ В мережі

Сувора станова система Японії стала особливо жорстокою в Епоху воюючих провінцій 15-17 століть. Тоді через занепад центральної влади та постійні конфлікти між феодалами зросло значення і гонор військової еліти. Самурай міг запросто зарубати простолюдина за кривий погляд або випадковий дотик до своєї зброї.


Багаті селяни купували статус госі, отримуючи право на прізвище і носіння меча, але більшість була приречена на важку ручну працю до самої смерті. Нижче них на соціальних щаблях перебували міські ремісники і торговці. В самому низу – касти недоторканих ета і хінін: жебраки, актори, асенізатори, могильники, сміттярі, м’ясники і чинбарі.

Японські селяни до 1912 року. Фото: Музей історії Японії (小学 館) / Wikipedia
Госі і селяни, зображення часів епохи Едо, 1798 рік. Джерело: 四時 交加 / Wikipedia
Податки були високими: селяни віддавали за використання землі до половини врожаю. Крім того, дорослий чоловік щороку сплачував податок в розмірі п’яти метрів шовку (або еквівалент іншими товарами) і до 70 днів проводив на обов’язкових роботах: ремонтував дороги, копав зрошувальні канали.

Від пресингу влади люди втікали до піратів, ховалися в лісистих горах, йшли в монастирі. З 11 століття у вкритих горами провінціях Іга і Омі на найбільшому японському острові Хонсю з’являються перші осередки ніндзя. Японці називали їх сінобі – це були наймані шпигуни, палії і вбивці.

УНІВЕРСАЛЬНИЙ ІНСТРУМЕНТ

Кодекс честі не дозволяв самураям брати участь в таємних операціях. Для проникнення у ворожі замки і табори вони наймали сінобі. Багато агентів були збіднілими самураями, ронінами або колишніми піхотинцями. Їх цікавили лише гроші – для себе і своїх кланів, які ховалися в горах. Захист сіл від грабіжників, отруєння колодязів, підпали, збирання інформації, удари ножем в спину були такими ж товарами, як рис або залізо.

В 13-14 століттях остаточно формуються школи сінобі і традиції найбільших кланів: Хатторі, Момоті, Ое, Фума. Вони стали затребуваним інструментом для боротьби з піратами, айнами, дорожніми розбійниками та для міжусобних воєн японських аристократів. В ролі мандрівних торговців, артистів, поденників або ченців ніндзя проникали на ворожу територію, збирали інформацію про чисельність військ або поширювали панічні чутки.

Ніндзя на гравюрі Кацусіки Хокусая, 1817 рік. Джерело: Hokusai Manga / Wikipedia
Ніндзя на гравюрі Кацусіки Хокусая, 1817 рік. Джерело: Hokusai Manga / Wikipedia
ПРАВИЛА БОЮ

Одна з перших писемних згадок про дії сінобі датована 1487 роком, коли військо сьогуна Асікага Єсіхіса напало на маєток повсталого феодала Роккару Такаєрі. Агенти проникли в табір бунтівників з тліючим вугіллям в порожнистих трубках, вночі підпалили намети і в хаосі стали різати офіцерів і прапороносців.

Ніндзя намагалися уникати поля бою. Навіть збираючись у великі команди, вони вважали за краще нападати із засідок або відводити ворогів на важкодоступну місцевість. Так було під час битви за замок Маруяма. У 1578 році впливовий феодал Ода Нобукацу вторгся в провінцію Іга, яку контролювали клани сінобі. Спочатку ті вирізали гарнізон фортеці, яку Нобукацу збирався зробити своїм опорним пунктом. Потім заманили каральні загони самураїв на затоплені рисові поля і в гущавину лісу, де важкоозброєні воїни розгубилися і загинули.

Коли батько Нобукацу – Ода Нобунагу – отаборився в полі, ніндзя вистрілили в нього з великокаліберних аркебуз одразу з трьох боків. Набої розірвали декількох наближених, але сам полководець вцілів.

Самурай у важких обладунках. Фото: Felice Beato / Encyclopedia Britannica
Японський костюм для подорожей і кольчуга, яку під нього вдягали. Джерело: Samuraiantiqueworld / CC BY-SA 3.0
Під час таємних операцій сінобі не могли використовувати повні обладунки, закриті шоломи і довгі мечі, тому вчилися битися кинджалами, палицями, кастетами і ланцюгами. Техніка задушення, удари серпом по суглобах, очам і горлу, уколи ножем через паперові перегородки японських будинків – все це допомагало виконати завдання і піти непоміченим.

В кіно після сутички ніндзя ховаються в клубах густого диму. Це вигадка, спадщина традиційного театру кабукі – так на сцені показували миттєву втечу. Звідти ж походить і знаменитий чорний костюм: в кабукі асистенти вдягалися в чорне, коли зображували невідомих вбивць. Справжні сінобі носили той одяг, який дозволяв їм злитися з натовпом і виконати завдання.

Метальні дротики.Фото: Samuraiantiqueworld / CC BY-SA 3.0
Японський короткий меч, схований в бамбуковій палиці. Фото: Samuraiantiqueworld / CC BY-SA 3.0
Японська ланцюгова зброя і «кігті». Фото: Samuraiantiqueworld / CC BY-SA 3.0
Кусурігама – зброя з серпа, ланцюга та ударного тягарця. Фото: Samuraiantiqueworld / CC BY-SA 3.0
Макібіші використовували, щоби пошкодити копита коней ворога. Фото: Samuraiantiqueworld / CC BY-SA 3.0
Кагінава – аналог «кішки», за допомогою якої здіймалися на стіни. Фото: Samuraiantiqueworld / CC BY-SA 3.0
Зброя для прихованого носіння. Фото: Samuraiantiqueworld / CC BY-SA 3.0
ПЕРЕТВОРЕННЯ НА ЛЕГЕНДУ

Клани сінобі в Іга були розгромлені, коли в 1581 році Ода Нобунага привів 45-тисячне військо в провінцію, населення якої не перевищувало 90 тисяч осіб. Поля і сади спалювали, села розоряли, перевали і полонини блокували. Укріплення ніндзя впали після багатомісячної облоги, в Іга не вціліло жодного храму. Головний з них – Каннон-дзі – спалили, закидавши смоляними бочками.

Легкоозброєні розвідники й диверсанти не могли нічого протиставити планомірній окупації і тактиці випаленої землі.

До розквіту епохи Едо ніндзя втратили роботу. Попит на послуги агентів в мирній країні йшов на спад. Зі шпигунів і кілерів вони перетворилися на героїв казок, які вміють бігати верхівками дерев і годинами затримувати дихання під водою. Вцілілі організації ніндзя в провінціях Іга і Омі були розпущені, їхніх членів прийняли в місцеву поліцію.

Кирило Данильченко
OnPress.info
Джерело: https://was.media/uk/2017-08-31-ih-nazivali-sinobi-spravzhnja-istorija-nindzja/
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

Хуго Шмайссер в своих воспоминаниях пишет: «Если бы не этот придурок Миша Калашников…
Хуго Шмайссер в своих воспоминаниях пишет: «Если бы не этот придурок Миша Калашников…
Хуго Шмайссер в своих воспоминаниях пишет: «Если бы не этот придурок Миша Калашников, который вечно путался…
Первая битва человечества: что это было?
Первая битва человечества: что это было?
Три тысячи двести лет назад состоялась самая грандиозная битва бронзового века: несколько тысяч человек обстреливали друг…
Столкновение Ту-154М и «Боинга-757» над Германией
Столкновение Ту-154М и «Боинга-757» над Германией
Эта авиакатастрофа потрясла Европу. В ночь с понедельника на вторник 2 июля 2002 года в небе…
Почему уничтожили генерала Дудаева
Почему уничтожили генерала Дудаева
 21 апреля 1996 года был убит президент Чечни, мятежный генерал Джохар Дудаев. Дудаев справедливо потребовал от…
Как заселяли выморенную голодом Украину
Как заселяли выморенную голодом Украину
Статистика за 1933 год (только то что удалось установить): Одесская область. Из Горьковской переселены в Одесскую…
АТОМНИЙ ВИБУХ В ДОНЕЦЬКІЙ ШАХТІ. ЕКСПЕРИМЕНТ 1979 РОКУ
АТОМНИЙ ВИБУХ В ДОНЕЦЬКІЙ ШАХТІ. ЕКСПЕРИМЕНТ 1979 РОКУ
Відтоді, як Радянський Союз зобов’язався припинити випробування ядерної зброї над поверхнею Землі, сумнівні досліди проводили в…
Легендарный наемник “Конго” Мюллер – судьба “дикого гуся”
Легендарный наемник “Конго” Мюллер – судьба “дикого гуся”
«Майор Зигфрид Мюллер кажется сегодня почти выдуманной фигурой: трудно себе представить, чтобы в одном человеке соединились…
Полина Орловская «Дневник киевлянки»
Полина Орловская «Дневник киевлянки»
«Комсомольская правда» продолжает публиковать подлинные свидетельства русских людей о подлинных события, происходящих в Киеве под жовто-блакытной…
СОЛДАТСЬКИЙ КАЙФ: ЧИМ ПЕРЕМАГАЮТЬ СТРАХ І БІЛЬ
СОЛДАТСЬКИЙ КАЙФ: ЧИМ ПЕРЕМАГАЮТЬ СТРАХ І БІЛЬ
Страх смерті заважає виконувати завдання сучасним солдатам. Фахівець з психології вбивств Дейв Гросман наводить статистику, за…
Под прикрытием миротворцев
Под прикрытием миротворцев
У новостей о будущем Донбасса есть удивительное свойство. По ним можно изучать предвзятость мышления и зависимость…