ВАЖЛИВО:

Зброя перемоги: тактичні ракети «Точка-У»

Переглядів: 588
Зброя перемоги: тактичні ракети «Точка-У» Авторські статті

Під час війни на Донбасі українське командування було вимушене пустити в хід свій «козир» – тактичні ракетні комплекси «Точка – У». Ці комплекси тільки дивом залишились на озброєнні ЗСУ, оскільки не підпадали під жодні домовленості про скорочення ракетного озброєння, яке знаходилось на теренах України після розпаду СРСР.

На квітень 2014 року у складі 19-ї ракетної бригади (базування – м. Хмельницький) знаходилось 12 пускових установок, а на складах – близько 300 тактичних ракет, виготовлених у 1987-1991 роках. У найкритичніші моменти українсько-російської війни на Донбасі – власне, у фазі відкритого протистояння кадровим військовим у серпні 2014 року в боях за Іловайськ і Луганський аеропорт і в лютому 2015 року за Дебальцеве – українські військові були змушені пустити цю зброю.

Після звільнення Краматорська влітку 2014 року сюди були перебазовані щонайменше 8 пускових установок, які були вогневим резервом командування сил АТО.

Уперше ракети були застосовані під час боїв за стратегічну висоту Савур-Могила в серпні 2014 року. Ситуація на тому напрямку склалася таким чином, що застосування авіації було неможливе (після кількох серйозних втрат від польотів штурмовиків туди відмовилися), тому єдиною «довгою рукою» залишалися «Точки-У». Уже перші випадки викликали цілий вал публікацій у російських ЗМІ про «карателів» і застосування ракет проти «мирних ополченців». При цьому скромно замовчувалося, що російська армія застосовувала таку потужну зброю як у ході чеченських воєн, так і в ході війни з Грузією в 2008 році. Далі застосування ракет мало доволі регулярний характер.

Особливо багато пусків було під час подій під Іловайськом і Дебальцевим, коли їх застосування значно полегшило вихід підрозділів із тактичного оточення. Цікавою є інформація про застосування ракет для ураження цілей за лінією протистояння.

Найбільш вражаючим був випадок 13 лютого 2015 року, коли по російському ешелону з технікою, боєкомплектом, особовим складом і паливом на залізничній станції «Іловайськ» відстрілялись одразу двома «Точками». Жителі Іловайська довго пам’ятатимуть те, що творилося на залізничній гілці тієї ночі.

«Російсько-терористичні війська»» неодноразово заявляли, що їм вдалось збивати «Точки», як-то кажуть, «пачками». Але насправді перехопити таку ракету може тільки такий потужний ЗРК, як С-300В із важкими протиракетними ЗУР. А історії про те, як розрахунки «Панцир-С1» або «Стріла-10» збивали «Точки» – це взагалі марення.

Підбиваючи проміжні підсумки застосування «Точок-У» на Донбасі, можна говорити про те, що в ході бойових дій 2014-2015 років було випущено близько 70 ракет. Тож у наявності їх ще зосталось чимало, і в разі відновлення активних бойових дій цілком можливо, що ми знову побачимо «останній аргумент» ЗСУ в дії.

 

OnPress.info
Жми «Нравится» и читай наши лучшие посты в своей ленте.

ДШВ ВСУ заставили Захарченко наложить в штаны
ДШВ ВСУ заставили Захарченко наложить в штаны
А вот и паника в рядах боевиков НЗФ на оккупированных территориях Донецкой и Луганской областей подоспела…
Пограничники вооружаются турецкими пистолетами
Пограничники вооружаются турецкими пистолетами
На вооружение Государственной Пограничной службы Украины принят пистолет Canik TP 9 калибра 9 Х 19 мм….
ТОП-7 АЛКОГОЛИКОВ ПРИ ВЛАСТИ
ТОП-7 АЛКОГОЛИКОВ ПРИ ВЛАСТИ
Самые отчаянные из державных пьяниц распределились по карте так: три британца, двое русских, американец и турок….
Жизнь Адольфа Гитлера после смерти
Жизнь Адольфа Гитлера после смерти
Сенсационная новость пришла от известных немецких историков Wilhelm Kaiser и Eugen Weissrussland Ими обнаружены фотоматериалы, доказывающие,…
Как вы яхту назовёте, так она и выстрелит
Как вы яхту назовёте, так она и выстрелит
В далёкие времена каждый уважающий себя воин давал своему оружию имя. Стыдно идти в крестовый поход или набег на соседа…
В «ЛНР» назревает вооруженное противостояние: КОРНЕТ vs ПЛОТНИЦКИЙ?
В «ЛНР» назревает вооруженное противостояние:  КОРНЕТ vs ПЛОТНИЦКИЙ?
Пока «глава МВД ЛНР» Игорь Корнет готовил  на заседание «Народного Совета» отчет о деятельности «МВД», Плотницкий …
«Гениев осуждать нельзя». Как живет математик Григорий Перельман
«Гениев осуждать нельзя». Как живет математик Григорий Перельман
11 ноября 2002 года на одном из крупных порталов научных публикацией в интернете появилась статья петербургского математика…
Как израильтяне у египтян радар украли. Из воспоминаний военного переводчика
Как израильтяне у египтян радар украли. Из воспоминаний военного переводчика
Это невероятное событие произошло в конце 1969 года в Египте, в разгар так называемой «войны на…
Китайцы испытали гиперзвуковой беспилотник
Китайцы испытали гиперзвуковой беспилотник
Государственный китайский телеканал CCTV показал в своём репортаже испытания прототипа гиперзвукового ударного беспилотного летательного аппарата DF-ZF в аэродинамической…
Как Россия случайно раскрыла важное доказательство применения зарина силами Асада
Как Россия случайно раскрыла важное доказательство применения зарина силами Асада
Недавно Россия в очередной раз попыталась опровергнуть обвинения в адрес сирийских властей о применении зарина 4…