10 незвичайних музеїв світу
Культура 6 Липня 2019 11:55Марина Сейлор

10 незвичайних музеїв світу

У світі є багато дивних музеїв, про які багато хто навіть не здогадується.

З найцікавішими пропонуємо вам познайомитися в нашій добірці.

OBOZREVATEL.UA зібрав 10 найбільш незвичних музеїв, в яких відвідувачам нудьгувати не доведеться.

1. Музей волосся (Туреччина, Аванос)

Музей волосся розташований у колишній гончарній. І з 1979 року в ньому накопичилося 16 тис. примірників волосся, якими заповнені стіни і стеля. Волосся належать різним жінкам, а поруч з прядками лежать записки з їх адресами.

Існує легенда, що власник гончарної Чез Галіп відкрив музей через нещасливе кохання. Його кохана поїхала і залишила йому на пам’ять локон свого волосся. Галіп розповів цю історію відвідувачам, і вони теж стали залишати там пасма свого волосся. В результаті довелося відкрити цілий музей.

Музей називається так, тому що всі експонати в ньому – підробка. У 10 залах можна зустріти відрізане вухо Ван Гога, вуса Гітлера, мітлу відьми, радіо з “Титаніка”, швабру Сталіна. По музею радять гуляти з девізом: “Не вірте своїм очам”.

Заснувала його розлучена пара, щоб допомогти людям пережити розрив відносин.

З усього світу бажаючі приносять сюди речі, які нагадують про невдалий любовний досвід: листи, фотографії, іграшки. Поруч з ними висять таблички з історією. Наприклад, в музеї висить сокира, якою дівчина розрубила речі своєї подруги, які про неї нагадували.

У музеї 6 виставкових залів, в яких можна побачити давні сільськогосподарські інструменти, старовинні машини, за допомогою яких робили макарони.

Експозиція цього музею виставлена ​​на дні Карибського моря в Національному парку Канкуна. Вона називається “Тиха еволюція” і відображає історію людства з давніх часів до сучасності.

Щоб побачити більше 400 експонатів, доведеться з аквалангом зануритися на глибину 10 метрів.

В Японії є Музей сніжинок, який розташований в крижаних печерах.

Туди потрапляють тільки самі неповторні і унікальні з них. Всі сніжинки складаються з повітря на 95% і мають 6-вугільну форму, але жодна з них не схожа на іншу.

Якщо ви любите танці, загляньте в музей в Стокгольмі. У колекції є маски, костюми, афіші, книги.

Тут розкажуть про історію розвитку цього мистецтва, а також про національні танці різних країн. Також в музеї можна подивитися живі виступи.

Якщо любите солодке, вирушайте в Музей марципанів в Угорщині. Він працює з 1994 року, а заснував його кондитер Карой Сабо. Він багато вчився своїй майстерності і відкрив крамницю. Але відвідувачів було небагато. Тоді жартома він зробив головного персонажа популярного в ті часи мультфільму. Після цього від відвідувачів не було відбою.

Серед експонатів музею є карта Угорщини, портрет Моцарта, будівля парламенту Будапешта.

У Лос-Анджелесі існує Музей смерті для тих, хто бачив все. У ньому зібрані експонати, які розкривають тему загробного життя і всього, що з нею пов’язано.

Тут можна побачити фотографії пристосувань для екзекуцій, знімки автоаварій, сцен злочинів. У музеї є окрема кімната з атрибутами для похорону і бальзамування. Із слабкими нервами, дітям і вагітним вхід в цей музей заборонено.

Навіть у тих, хто малює так собі, є шанс показати світові свою творчість, якщо робота потрапить в Музей поганого мистецтва в Бостоні. Сюди з’їжджаються люди з усього світу, щоб побачити такі творіння.

Цей музей відкрив антиквар Скотт Вілсон. “Люсі в полі з квітами” була першою картиною в експозиції, а знайшов він її на смітнику.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ