12 безкоштовних послуг “Укрзалізниці”, про які не знають пасажири
Суспільство 11 Серпня 2021 17:20Марина Сейлор

12 безкоштовних послуг “Укрзалізниці”, про які не знають пасажири

Українці часто подорожують на поїздах як у межах країни, так і за кордон. Втім, далеко не всі знають, які права вони мають.

Купуючи квиток, пасажир отримує масу переваг: від безкоштовних послуг у поїзді до виплат від страхової компанії у разі травми. OBOZREVATEL дізнався, на які права і послуги може розраховувати пасажир “Укрзалізниці” під час і після поїздки.

1. Всі пасажири, які мають квиток (в тому числі й електронний), можуть безкоштовно користуватися туалетами на залізничних вокзалах і станціях на шляху прямування поїзда.

Відео дня
Всі пасажири, які мають квиток, можуть безкоштовно користуватися туалетами на вокзалах
2. У поїзді безкоштовно можна попросити окріп у провідника, а також склянку і ложку.

3. У купе провідника завжди є холодильник, яким можуть скористатися і пасажири вагона.

Загрузка...

Він знадобиться тим, хто везе у подарунок солодощі або ліки, які потрібно зберігати за низьких температур.

У купе провідника завжди є холодильник і аптечка
4. У провідника також є аптечка, якою в разі потреби можуть користуватися пасажири.

5. Ті, хто бояться висоти або ненадійно почуваються на верхній полиці в поїзді, можуть попросити у провідника спеціальні ремені безпеки.

6. У правилах перевезення зазначено, що пасажир може не складати самостійно постільну білизну після користування.

Послуга прибирання закладена у вартість придбаного квитка. Крім того, якщо вам видали надірваний пакет з білизною, ви можете його безкоштовно замінити.

Пасажир УЗ може не складати самостійно постільну білизну після користування.
7. Якщо в туалеті поїзда закінчився туалетний папір або мило, пасажири мають право взяти у провідника нові предмети гігієни.

8. Якщо у вашому купе не працює кондиціонер, то ви маєте право пересісти у вагон з робочим кондиціонером, попередивши про це провідника. Однак це можливо тільки за наявності вільних місць.

9. Кожен пасажир може безкоштовно обміняти квиток зі зміною дати. Якщо ви хочете вагон вищої категорії, то слід доплатити, якщо нижчої – навпаки, отримати в касі різницю.

Кожен пасажир УЗ може безкоштовно обміняти квиток на більш ранній або пізніший.

10. Якщо ви випадково проїхали свою станцію, ви маєте право безкоштовно повернутися. Для цього потрібно підійти до начальника поїзда зі своїм квитком.

Він складе акт про продовження дії проїзного документа, і ви зможете повернутися безкоштовно в кінцевий пункт призначення, зазначений у квитку.

11. Пасажир має право перервати поїздку на термін до 10 днів. Наприклад, один раз зійти з поїзда, а потім (протягом 10 днів) продовжити поїздку безкоштовно.

Пасажир УЗ може перервати поїздку на термін до 10 днів, а потім продовжити безкоштовно
Для цього потрібно протягом години на тій станції, де пасажир припинив свою поїздку, показати свій квиток черговому по вокзалу або начальнику станції.

Він має поставити на квитку позначку “Зупинка з продовженням терміну дії квитка”, після чого можна продовжувати поїздку пізніше, замінивши свій квиток на новий у касі.

Перелік платних і безкоштовних послуг в Інтерсіті і Інтерсіті+.

Перелік платних і безкоштовних послуг в Інтерсіті і Інтерсіті+.

12. Послуги страхової компанії вже входять у вартість кожного квитка, тому в разі фізичної травми під час поїздки кожен пасажир може отримати компенсацію.

Щоб розраховувати на таку виплату, необхідно в обов’язковому порядку оформити акт про нещасний випадок у поїзді і зберегти свій проїзний документ. Після цього варто зв’язатися зі страховою компанією, контакти якої зазначені у квитку.

Джерело: https://matrix.co.ua/editor1/164568/

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ