Суспільство 9 Січня 2020 21:32Mikel

400 РОКІВ ТОМУ САМУРАЙ НАПИСАВ 20 ПРАВИЛ ВІЧНОЇ МУДРОСТІ, ЯКІ АКТУАЛЬНІ ДОСІ

Найбільш важливі положення з книги Міямото Мусасі, адаптовані до сучасного життя.

Мусасі Міямото, також відомий як Бенносуке Міямото, був одним з найбільших японських фехтувальників XVII століття. Він чудово володів мечем і був досвідченим воїном, якому не було рівних. Йому належить рекордна кількість перемог в поєдинках — близько 60.
Незадовго до смерті самурай написав книгу «Шлях йде поодинці», в якій описав свою життєву філософію.
За своєю суттю — це конфуціанство і даосизм. Незважаючи на те, що пройшло кілька століть, книга не тільки не втратила своєї актуальності, а навпаки — дає все більше відповідей на питання, які хвилюють кожного з нас.
Ми вибрали 20 найбільш важливих положень з книги і адаптували їх до сучасного життя:

1. Навчіться приймати життя таким, яким воно є.
Якщо ви будете занадто сильно турбуватися про далеке майбутнє, це тільки посіє занепокоєння і тривогу в вашій душі. Ви будете перебувати в постійному стресі. Для того, щоб зберігати душевну рівновагу, слід навчитися приймати життя, яким воно є. Кожен день — яким він є.
Таким чином, ви зможете легко і безболісно протистояти всім життєвим негараздам.

2. Не женіться за задоволеннями з одержимістю голодного вовка.
Приємні речі хороші, коли з’являються в нашому житті ненав’язливо і природно. Якщо ж ви постійно перебуваєте в пошуку, то втрачаєте здатність радіти щасливим моментам життя.
В наші часи більшість задоволень — дрібні, короткочасні і все більш недосяжні. Вже одне це повинно вас переконати в тому, що гнатися за ними — не має ніякого сенсу.
Найкраще і приємне приходить в наше життя несподівано. І це можуть бути навіть зовсім незначні, на перший погляд, речі: спів птахів в саду або промінь сонця, що пробивається в кімнату через прочинені штори.

3. Не будьте імпульсивними.
Дійсно, слідувати своїм інстинктам і інтуїції іноді буває досить непогано. Але все ж набагато краще — спокійно оцінити ситуацію, прорахувати всі можливі наслідки, і тільки тоді приймати рішення.

4. Припиніть зациклюватися на собі улюбленому.
Ми живемо в часи, коли люди присвячують години дорогоцінного часу свого життя на те, щоб зробити вдале селфі, яке збере купу «лайків». Ми всі в гонитві за якимось ідеалом, який розвідали в інтернеті.
Навіщо вам це? Подумайте. Припиніть витрачати час на ці безглузді заняття, і відразу ж звільніть час для справжнього, що наповнить ваше життя і зробить щасливими.
5. Не дозволяйте ревнощам управляти вашим життям.
Ревнощі в будь-якій формі викликають одержимість. А одержимість, в свою чергу, примушує вас думати упереджено і приймати помилкові рішення.
Ні в якому разі не дозволяйте цьому імпульсу управляти вашим життям!
6. Відучіть себе бажати чогось дуже сильно.
Це вже буддизм чистої води: будь-яка прив’язаність може привести, врешті-решт, до одержимості, що веде до руйнування, і досить швидко.
7. Покінчіть з жалем.
Як тільки ви одного разу зрозумієте і погодитеся з тим, що зроблене — вже не змінити, і що все в нашому житті відбувається чомусь (хоч спочатку розглянути цей сенс буває дуже важко), ви перестанете шкодувати про зроблене.
Жаль заважає нам помічати і використовувати нові шанси, які підкидає життя. Адже всі наші думки зайняті лише одним — пережовування минулого.
8. Не зациклюйтеся на переживаннях через розставання.
Цей пункт схожий на попередній. У нашому житті доводиться розлучатися з коханими, буває, що і не раз.
Пам’ятайте: все в нашому житті — тільки на краще.
І ще одне: хоч би якою була біль — час лікує її і дуже ефективно.9. Не порівнюйте себе ні з ким.
Замість цього подумайте, чого вам вдалося досягти, хоч було і дуже непросто зробити це. Або вважайте, що підкорили вершину, або продовжуйте працювати над собою.
10. Не дозволяйте пристрасті та інстинктам управляти вами.
Людина — істота, яка любить сексуальні задоволення, але майстер-самурай радить шукати справжні і не одномоментні задоволення — саме вони є справжніми.
11. Будьте завжди відкритими.
Зараз украй нерозумно — ховатися і тікати від можливостей, які, на ваш погляд, вам не потрібні. Будьте завжди відкриті для нового, і тоді подорож по життю стане набагато цікавішою і щасливою.
12. Не будьте рабом свого оточення.
Не зациклюйтеся на чомусь занадто сильно. Це може бути людина, соціальний статус або розкішний будинок. Життя і його задоволення — дуже швидкоплинні. Нерозумно прив’язуватися до чогось дуже сильно.
13. Не будьте ненаситними.
Мусасі, як і його вчитель Будда, дотримувалися помірності. Їжа — це всього лише джерело енергії для підтримки життя. Не більше!
Як тільки ви почнете ставитися до їжі, як джерела насолоди, ви почнете шукати і поглинати її зі справжньою одержимістю.
14. Будьте аскетичними в своїх потребах.
Нічого в цьому світі (навіть ваше тіло) не вічне. Ви не зможете забрати з собою після життя навіть сірникової коробки.
Чи не розумніше тоді не гнатися за речами, подібно ненажері, яка ніяк не може наїстися?
15. Не захоплюйтеся чимось тільки тому, що всі так роблять.
Ви повинні вірити тільки в те, що має справжню цінність для вас. І це повинно відповідати вашим інтелектуальним і духовним запитам.
16. Будьте вдячні Богові, але не слід залежати від нього.
«Бог допомагає тим, хто сам собі допомагає» — пам’ятаєте цей вислів?
Бог (і) — лише для того, щоб вказувати нам шлях і мотивувати, а в житті треба гребти самому — нічого не поробиш.
17. Не бійтеся смерті.
Є ще один відомий самурайський путівник по життю під назвою «Хагакуре». Там говориться, що вступати в бій слід з бажанням загинути, і тільки тоді ви переможете.

Говорячи простими словами, приймайте смерть як неминучість і істину, якої нікому в цьому світі не вдалося і не вдасться уникнути.
18. Не відкривайте свій меч, якщо для цього немає життєвої необхідності.
Вбивство слабких і беззахисних, а також напад — великий гріх.
19. Багатство — це не мета життя.
Якби всі в світі були стурбовані тільки тим, як розбагатіти ще більше — наше суспільство просто перестало б існувати.
Ніякі коштовності і гроші світу не варті вашої одержимості. Це просто нерозумно.

20. Захищайте свою честь.
Ви — найперший друг собі, а ваша честь — це обладунки. Коли чиясь честь ставиться під сумнів, її захист відкриває в людині найпрекрасніші риси.
Сподіваємося, ці поради допоможуть вам поліпшити своє життя, наповнити його змістом і радістю.

Схожі статті