Каталог М154 23 Серпня 2021 17:31Марина Сейлор

8 порад, яку арматуру використовувати для фундаменту

8 порад, яку арматуру використовувати для фундаменту

Металевий арматурний прокат - важливий елемент залізобетонної конструкції фундаменту будь-якої споруди. Арматура повинна мати достатню міцність і пластичність та витримувати навантаження.

Критерії вибору арматури для фундаменту

Значні вагові навантаження та природні умови - фактори, які призводять до руйнування і деформації бетонних фундаментів. Армування сталевими прутами мінімізує вплив негативних чинників, створюючи міцну, монолітну та довговічну залізобетонну конструкцію, здатну витримувати жорсткі умови експлуатації.

Расход арматуры на 1 м3 бетона: нормы, примеры расчетов

Вибір та розрахунок армуючого наповнення фундаменту найкраще довірити профільним фахівцям. Професійний розрахунок має поєднати арматуру з бетоном таким чином, щоб каркас фундаменту мав у собі достатню кількість металевих елементів, здатних протистояти навантаженню.

Вирішити, яку арматуру використовувати, можливо з урахуванням цільового призначення та архітектурних особливостей об'єкта, що має будуватись. Основні параметри металопрокату залежать від кількості поверхів у будинку, товщини стін, загальної ваги споруди та типу фундамента (плитковий, стовпчастий, стрічковий). Кількість та діаметр прутків, форма їх перетину мають вибиратись на основі фізико-математичних розрахунків. Необґрунтований вибір сприятиме подорожчанню проекта або не забезпечить достатню міцність фундаменту. 

Важливо розрізняти арматурний прокат за наступними критеріями:

  1. Матеріал виготовлення арматурного прокату - сталь. Властивості теплового розширення для сталі та бетону близькі за своїми значеннями, тому ці матеріали добре працюють в парі.
  2. Спосіб виготовлення - гаряча або холодне вальцювання. Гарячекатаний спосіб виготовлення дає можливість арматурі набути високої міцності, а холодне вальцювання наділяє матеріал гнучкістю та пластичністю.
  3. Форма поверхні - гладкий сталевий прут або стрижень з періодичним профілем. Періодичний профіль забезпечує міцне зчеплення арматури з бетоном, що дозволяє досягти монолітності фундаменту.
  4. Здатність утримувати навантаження. За міцністю арматурний прокат розподіляють на класи: А1 (А240) з гладким профілем і А2...А6 (А300...А1000) з періодичним. Наприклад, житлове і приватне будівництво задовольнять металовироби круглого або серповидного профілю класу А3 (А400) діаметром від 10 до 18 мм.
  5. Діапазон розмірів перетину. Арматурні стрижні виробляються діаметром від 4 до 40 мм. Для приватних та малоповерхових будівель підходить матеріал з параметрами від 6 до 14 мм, висотне будівництво та промисловість використовують прути діаметром до 32 мм.
  6. Призначення стрижнів в конструкції каркаса. При створенні каркасу фундаменту арматура може виконувати функції робочих, розподільних та монтажних елементів.
  7. Просторова орієнтація армувальних прутків. При створенні опорних елементів будівельної конструкції арматура може бути: повздовжня, поперечна та вертикальна.
  8. Умови застосування. Ще на стадії проектування необхідно визначити, яка арматура потрібна для фундаменту: напружена чи ненапружена. Передчасно напружена арматура дозволяє утримувати бетон у стислому стані, що забезпечує додаткову міцність конструкції.

Від професійного розрахунку залежить якість споруди та успішність її експлуатації.

 

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ