8 січня – день в історії України
Вата 8 Січня 2016 0:52Валерій Ворон

8 січня – день в історії України

8 січня в українській історії є переломним, адже саме цього дня 1654 р. у Переяславі відбулася рада козацької старшини. На ній було прийнято рішення про об’єднання воєнних зусиль з Московією у боротьбі проти Речі Посполитої. Крім того, цього дня народилися Гнат Юра, Василь Симоненко, Олена Грушина та Ярослав Джусь.

362 роки тому (1654 р.) у місті Переяслав, в Успенському соборі, відбулася рада гетьмана Богдана Хмельницького із козацькою старшиною, на якій вирішувалося питання об’єднання воєнних сил з Московським Царством у боротьбі проти Речі Посполитої. Багато хто з духовенства та старшини не підтримали ідею гетьмана бути в союзі з Московією, зокрема Іван Богун, Іван Сірко та митрополит Косів. Проте більшість прийняли союз схвально. Після здобуття незалежності України, В’ячеслав Чорновіл разом із українським козацтвом урочисто зрікся присяги дану гетьманом Богданом Хмельницьким московському царю.

128 років тому (1888 р.) народився український актор та режисер Юра Гнат Петрович.

81 рік від дня народження (1935 р.) українського поета, активіста руху «шістдесятників» Симоненка Василя Андрійовича.

41 рік тому (1975 р.) народилася українська фігуристка, найкраща спортсменка України 2006 року, а нині тренер Грушина Олена Едуардівна.

38 років від дня народження (1988 р.) українського бандуриста, композитора, лауреата багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів, засновника гурту «Шпилясті бандуристи» Ярослава Джуся.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ