А чи був хлопчик? У Бенксі відповіли за графіті у Києві
Політика 2 Серпня 2018 7:25Марина Сейлор

А чи був хлопчик? У Бенксі відповіли за графіті у Києві

Графіті, яке кияни виявили у своєму місті і сприйняли за роботи відомого стріт-арт художника Бенксі,  виявилися підробкою.

Про це повідомив сам Бенксі у відповідь на запит журналістів. Таку інформацію подає видання "Українські Новини", кореспонденти якого і звернулись до художника з запитом на його сайт.

Нагадаємо, що відразу після концерту групи Massive Attack у Києві в соцмережах з'явилися пости з фотографіями графіті, нібито зробленими відомим стріт-арт художником Бенксі, особа якого досі не встановлена.

У 2016 році британський журналіст Крейг Вільямс провів розслідування, в результаті якого з'ясував, що малюнки художника з'являлися в місцях гастролей Massive Attack. На його думку, Бенксі - один із засновників і учасників групи Роберт Дель Ная.

Однак в ситуації з київськими графіті підозри, які в цілому були небезпідставними, розвіяв сам художник чи його представники.

У відповіді на запитання українського ЗМІ сказано, що малюнки були зроблені не Бенксі.

Одразу після появи графіті в Києві скептики стверджували, що вони не схожі на стиль британського художника. Але інша сторона приводил аргументи на доказ своєї правоти, головним з яких став виступ Massive Attack за день до появи малюнків.

Теоретично все навіть сходилося. Роберт Дель Ная також малює, а роботи Бенксі з'являлися в містах після виступів брістольців.

Такі збіги коментатори не могли залишити без уваги. Більш того, через деякий час один з користувачів оприлюднив в мережі фото людини, яка якраз малює це графіті.

Втім, це ще нічого не доводить. Художників на всіх фотографіях об'єднував лише напис на худі. Цей же ж напис знаходиться в інтернеті і його легко скопіювати.

З іншого боку, можливо Бенксі  просто "заплутує сліди", і його відповідь не варто сприймати за чисту монету?

Бенксі - британський графіті-художник, в своїх роботах, які несподівано з'являються по всьому світу, відображає важливі соціальні проблеми, наприклад, расизм, антисемітизм, імміграція. Графіті Бенксі оцінюються в мільйони доларів, фірмовий стиль художника - використання трафаретів.

Навколо його біографії ведеться багато суперечок. За однією версією, його справжнє ім'я — Роберт або Робін Бенкс. За іншою версією, Бенксі — це Роберт Дель Ная, британський музикант з гурту Massive Attack, співак і графітист. У 2016 році британський журналіст Крейг Вільямс провів розслідування, в результаті якого з'ясував, що малюнки художника з'являлися в місцях гастролей Massive Attack. На його думку, Бенксі - один із засновників і учасників групи Роберт Дель Ная.

Джерело: https://znaj.ua/
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ