Абітурієнти з ОРДЛО зможуть поступати в українські ВНЗ без ЗНО, а діти учасників АТО так можуть?
Вата 16 Травня 2020 10:07Mikel

Абітурієнти з ОРДЛО зможуть поступати в українські ВНЗ без ЗНО, а діти учасників АТО так можуть?

У 2020 році перелік установ вищої освіти, в які за спрощеною процедурою можуть вступати жителі тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму, розширився до 91 університету.

З цього числа вузів 77 підпорядковані Міносвіти, а 14 – іншим відомствам: Міністерству охорони здоров’я, Міністерству внутрішніх справ і Міністерству культури і інформаційної політики. Повний список вузів, в яких будуть працювати освітні центри “Донбас-Україна” і “Крим-Україна”, опублікований на сайті Міносвіти.

“Важливо, що в 2020 році жителі Криму і Донбасу зможуть вступати в будь-який з цих 91 закладів, де будуть працювати освітні центри” Донбас-Україна “і” Крим-Україна “, без проходження зовнішнього незалежного оцінювання”, – розповіла начальник головного управління вищого освіти Міністерства освіти і науки Світлана Кретович.

Спрощені умови вступу для жителів тимчасово окупованих територій Криму (Автономної Республіки Крим та м.Севастополя) і Донбасу (окремих районів Донецької та Луганської областей), передбачені законодавством, у 2020 році не зазнали змін. Вступники з Криму беруть участь в конкурсі в межах квоти №2, доступною в кожному з цих закладів вищої освіти, а абітурієнти з Донбасу поступають в ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити.

У 2020 році ні для кого не секрет, що з ОРДЛО не збираються їхати сепаратисти та виходити російські війська. Проте, ми можемо стимулювати залишення окупованих територій нашими громадянами. Як саме? – не визнавати атестати про освіту з ОРДЛО. Коли батьки усвідомлюватимуть, що їхні діти не мають жодних перспектив навчання на окупованих територіях вони будуть змушені виїжджати або в Росію, або в Україну для отримання освіти їхніми дітьми.

діти з ОРДЛО вступатимуть у ВУЗи за спрощеною системою

Система із пільгами для дітей з ОРДЛО навпаки стимулює дітей 9-11 класів завершувати навчання саме в ОРДЛО а не в Україні. Чому б ні, не потрібно здавати ЗНО, пільгова система вступу, 100% влаштування в гуртожитки…

Для дітей учасників АТО це також передбачено?

Виходить, якщо батько дитини воює на боці «ополченців» - сепраатистів, чи працює в правоохоронних органах ОРДЛО, а сама дитина навчалась на окупованій території – їй пільга, а дітям учасників АТО потрібно здавати ЗНО та виборювати право на освіту на загальних підставах ?

Інший момент: чи учать діти на окупованих територія українську мову, історію України, українську літературу? Держава має створювати умови, за яких жителі окупованих територій виїжджатимуть звідти, а не виплачувати пенсії, субсидії, робити переваги та знижки!

Дітей в школах ОРДЛО вчать ненависті до України, вчать що Гіркіни-Захарченки не вбивці – а герої, що Україна – це ворог. До 17 років в дітей повністю формується світогляд та життєва позиція, яку досить складно переламати, тому ми повинні боротися за дітей ще до того, як їм промила мізки Російська пропаганда!

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ