Світ 4 Квітня 2020 16:04Mikel

Армія Австралії отримала перші серійні легкі броньовані машини Hawkei

24 березня 2020 року 1-й батальйон Австралійського Королівського полку (Royal Australian Regiment) отримав перші п'ять серійних легких броньованих машин Hawkei PMV з колісною формулою 4х4 виробництва австралійського відділення групи Thales (Thales Australia). Тим самим було розпочато поставки серійних  броньованих машин Hawkei в австралійську армію - із запізненням більш ніж на два роки по відношенню до контрактних терміну.

1-й батальйон Австралійського Королівського полку дислокується в Таунсвилле (штат Квінсленд) і організаційно входить до складу розгорнутої там 3-ї бригади австралійської армііі. Батальйон є піхотним і штатно оснащений "середніми" броньованими машинами Bushmaster PMV з колісною формулою 4х4 виробництва тієї ж Thales Australia. Поставлені батальйону перші п'ять нових машин Hawkei відносяться до першої предсерийной партії (Low-rate initial production - LRIP).

Нагадаємо, що в жовтні 2015 року уряд Австралії за результатами тендеру видало компанії Thales Australia (австралійське відділення групи Thales) контракт вартістю 1,3 млрд австралійських дол (910 млн дол США) на поставку збройним силам Австралії 1100 легких броньованих машин Hawkei PMV і 1058 одноосьових причепів до них.

Легка броньована машина Hawkei PMV (Protected Mobility Vehicle, названа на честь австралійської отруйної змії) була розроблена Thales Australia за участю ізраїльської компанії Plasan (остання відповідала за створення бронекорпуса і комплекту додаткового бронювання) спеціально під вимоги австралійської армії за програмою Project Land 121 Phase 4 - Protected Mobility Vehicle - Light, і відпрацьовувалася з 2010 року. Конкурентами Hawkei в конкурсі за програмою виступали машини, розроблені на тендер за програмою міністерства оборони США JLTV, а також бронемашини General Dynamics Land Systems / Force Protection Ocelot і General Dynamics Land Systems / MOWAG Eage IV. Однак в результаті міністерство оборони Австралії вважало за краще "австралійське" рішення, тим більше, що Thales Australia вже поставляє австралійської армії відому броньовану машину Bushmaster. Попередній вибір Hawkei за програмою було зроблено в грудні 2011 року.

Виробництво Hawkei організовано Thales Australia на підприємстві в Бендіго (штат Вікторія), де збираються бронемашини Bushmaster (які зазначено у австралійської армії як Protected Mobility Vehicle - Medium). За умовами контракту, виробництво Hawkei мало бути розпочато в Бендіго в 2016 році, з початком поставок перших машин австралійської армії в кінці 2017 року і розгортанням повномасштабного виробництва в 2018 році.

Однак випробування дослідних зразків Hawkei виявили значні проблеми, особливо з надійністю машини, що зажадало від Thales Australia доопрацювання її конструкції і відстрочило початок серійного виробництва і поставок більш ніж на два роки. Перші серійні машини австралійська армія отримала тільки тепер, і подальший графік поставок не розкривається. Машина при цьому пропонується також в якості платформи для несення різних систем озброєння (наприклад, закуповуваного Австралією ЗРК NASAMS II) і активно просувається на експорт.

Hawkei має місткість в залежності від варіанту від чотирьох до шести чоловік, масу порожній 7000 кг і повну бойову масу 10000 кг. Параметри балістичного і протимінного захисту не розкриваються. Машина оснащена шестициліндровим дизельним двигуном Steyr M16 потужністю 268 к.с., шестишвидкісною автоматичною трансмісією ZF 6HP280 і незалежною підвіскою AxleTech 3000. Максимальна швидкість по шосе при повній бойовій масі становить 100 км / год, запас ходу 600 км.

Схожі статті