Автоматичний пістолет Стєчкіна – артефакт радянської епохи, який отримав світове визнання
Історія 10 Листопада 2020 18:06Mikel

Автоматичний пістолет Стєчкіна – артефакт радянської епохи, який отримав світове визнання

Коли говорять про радянську збройову справу, все відразу ж згадують автомат Калашникова. Дійсно, складно буде відшукати у всьому світі зброя, яке було б оточене меншим культом, ніж АК-74. Однак, не одним їм може пишатися почівший у бозі СРСР. Взяти хоча б автоматичний пістолет Стєчкіна - зброя, яке змогло завоювати світову славу.

Перша модель пістолета Стечкина з'явилася ще в 1949 році. Відразу після цього перед конструктором була поставлена ​​задача збільшити калібр, а також зробити пістолет придатним для автоматичної стрільби на 200 метрів. Ще однією важливою вимогою було збільшення магазину. У 1952 році з'явилася поліпшена версія, яка пройшла випробування і була поставлена ​​на конвеєр. Однак, зовсім скоро в АПС були виявлені деякі дефекти, і в уже в 1958 році зброю зняли з масового виробництва. Втім, на це історія пістолета не закінчилася.

Надалі АПС був модифікований. Всі були в зброю недоліки прибрали, крім того, конструктори змогли зробити зброю значно легше. Зброя отримало новий запобіжний механізм, нову спускову скобу, приціл, ударно-спусковий механізм і навіть магазин. У новій моделі також змінили нахил рукоятки. Незважаючи на те, що була пророблена просто колосальна робота, в серію АПС вже не повернувся. Зброя стали робити лише невеликими партіями на замовлення для державних структур, в першу чергу МВС і КДБ.

Всьому цьому є просте пояснення. Незважаючи на те, що АПС вийшов досить простим і надійним зброєю, здатним вести ефективний автоматичний вогонь, у нього був один страшний недолік - зброя ця дуже дорога. А тому і користуватися ним - доля обраних фахівців.

Незважаючи на солідний вік, автоматичний пістолет Стєчкіна використовується донині. Найчастіше його можна побачити в руках спеціальних підрозділів, а також бійців внутрішніх військ РФ. Зброя користується попитом не тільки на території колишнього СРСР, а й в інших країнах, серед бійців спецслужб.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ