Україна 13 Грудня 2017 6:45Кузьмич Ірина

Банкам України дозволили не виплачувати людям депозити

Верховний суд України видав правову позицію, в якій наполягає від судів нижчої інстанції визнавати недійсними депозитні договори банків, якщо документи не будуть відповідати усім законодавчим вимогам, і дозволив фінансистам їх не виконувати при виявленні невідповідностей.

Українським фінансистам офіційно дозволили не повертати вкладникові його внесок, якщо договір був оформлений із помилками або свідомо спотворений.

"Вкладникам необхідно вимагати від банку видачі ощадної книжки або іншого документа, в якому повинні бути вказані найменування банку, який здійснив касову операцію, дату здійснення такої операції (у разі здійснення касової операції в післяопераційний час - час її виконання).

Крім того, у платіжному документі повинні міститися підпис співробітника банку, який прийняв готівку від вкладника, відбиток печатки (штампа) або електронний підпис співробітника банку, завірена електронним підписом САБ. Без таких реквізитів договір банківського вкладу може бути визнаний нікчемним і людина свої гроші повернути з банку не зможе", - пояснив адвокат Віктор Мороз.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ