Суспільство 19 Червня 2019 10:20Марина Сейлор

“Батькам скажи, що був чесний”

Друзі, ділюся радістю: сьогодні нарешті здали у друкарню макет книги “Батькам скажи, що був чесний”. Завершилася напружена робота. Тривала вона із жовтня минулого року. Це книга десята в серії “Отаманія ХХ століття”. Ось її параметри: 568 с., формат 70×100/16 (170х240 мм). Обкладинка тверда, повнокольорова. Опубліковано 340, переважно унікальних, світлин, більшість із них вперше. Видавець – Марко Мельник.

Це книга про українсько-російську війну в 1917 – 1940-х рр. та звичайних українців, які в боротьбі проти російських окупантів ставали героями. В ній уміщено 50 біографій українських героїв, 10 драматичних історій, 10 спогадів і 10 документів зі справи отамана Антона Шкарбуненка-Шкурка, який вів збройну боротьба до осені 1925 року.

Видання присвячене добровольцям Запорозького корпусу Армії УНР, ДУК “Правий сектор”, полку “Азов”, батальйону “Айдар”, ОДЧ “Карпатська Січ”, які чесно виконали обов’язок перед Батьківщиною.

У дослідженні широко використано документи з ГДА СБУ, ЦДАВО України та інших архівів, а також спогади вояків Армії УНР, учасників повстансько-партизанського руху та кубанських козаків. Автор також послуговувався документами і матеріалами, знайденими та зібраними Володимиром Барцьосьом, Тарасом Беднарчиком, В’ячеславом Василенком, Людмилою Гребенюк, Олександром Ірклієвським, Владиславом Карпенком, Володимиром Коротенком, Олександром Лущаном, Ігорем Макарчуком, Віктором Моренцем, Володимиром Семенівим, Павлом Стегнієм, Андрієм Тегерешвілі та Юрієм Юзичем.

Уявлення про книгу дають назви вояцьких життєписів: “Багатотомний роман життя Фотія Мелешка”, “Іван Семесенко: «Війна на сльози не вдаряє»”, “Мотовилівський курінний Овсій Гончар”, “Олесь Козир-Зірка”, “Вічний повстанець Степан Щербак”, “Яків Кощовий, отаман гайдамаків Чорного гаю”, “Слобожанський отаман Григорій Савон”, “Тихін Березняк, «вулкан енергії і самопожертви»”, “Отаман-гуманіст Чорний-Куреда”, “Мусій Хижняк, «активний політичний бандит” із Медвина»”, “Уманський отаман Петро Дерещук”, Запеклий земляк Миколи Міхновського (Петро Петій)”, “Літні й зимові походи Василя Совенка”, “Петро Гома, козак отамана Косаря”, “Козацька доля Івана Трейка”, “Василь Шкляр, директор Департаменту політичної інформації МВС”, “Кость Ліневич, палкий і зимнокровний”, “Родинна трагедія сотника Будзила”… Співавторами низки розділів стали Юрій Юзич, Владислав Карпенко, Петро Гогуля та Олег Голуб.

А ось назви деяких прецікавих – і повчальних! – споминів: “Полковник Болбочан у Київі”, “Оля Батурова”, “Братовбивець Павло Горбатюк”, “Безногий кіннотчик”, “«Знаємо, за що воюємо: за Україну!» (Дівоча чота в Дієвій Армії УНР)”, “Д-р Христина Сушко” та інші. Авторами їх відповідно є Борис Монкевич, Тамара Петрів, Антоній Коршнівський, Василь П-юк, Володимир Левицький, Микола Вороний…

Щиро дякую за допомогу в підготовці книги дизайнерові та видавцеві Марку Мельнику, редакторам і співавторам деяких розділів Юрію Юзичу та Владиславові Карпенку, рецензентам к. і. н. Костеві Завальнюку, к. ф. н. Тарасові Беднарчику, коректорові Надійці Овчарук, Любі Криворот за набір текстів та директорові ГДА СБУ Андрієві Когуту за сприяння!

Сердечна подляка за пожертви на видання цієї важливої для нашої історичної пам’яті книги – Тамарі Здоровецькій, Тарасові Силенку, Олегові Ситюку, Ігореві Сметанському та Олександрові Ткачуку. Все ж проект виявився фінансово важким, коштів зібрано недостатньо, тож, якщо у вас є можливість пожертвувати на видання, будемо щиро вдячні.

Можна допомогти і в інший спосіб – шляхом передплати до 27 червня 2019 року. Передплатники зможуть придбати наш дорогоцінний і ошатний фоліант лише за 170 грн. (+ вартість пересилки “Новою поштою” чи Укрпоштою). Від 28 червня, коли ми плануємо провести першу її презентацію у Києві, вартість книги становитиме 200 грн.

Передплатники можуть пересилати кошти на картку секретаря видання Любові Криворот. Ось реквізити: 4149 6293 8271 4780, ПриватБанк. Адреса для листування:  Любов Криворот, вул. Київська, 12, м. Обухів, Київська область, 08700; тел.: (097)233-95-24; Сторінки у ФБ: Lybochka Bubochka, Любця Легка; адреса електронної пошти lybochka_bubochka@ukr.net

Просимо передплатників зазначити свою поштову адресу, ПІБ і номер телефону, або ПІБ, назву населеного пункту, номер відділення “Нової пошти” і номер мобільного телефону. Книжки вишлемо вже у першій декаді липня 2019 року.

Працюючи над дослідженням “Батькам скажеш, що був чесний”, я радів, що повертаю шляхетних і жорстоких, святих і страшних.

Набирайся і ти, друже, духу в наших великих предків, запозич їхнє завзяття…

Відкрий сміливим і шляхетним обійми, усміхнись усім серцем, адже це велике щастя і розкіш мати таких попередників.

Слава тим, хто любить Україну зі зброєю в руках!

Роман КОВАЛЬ

Схожі статті