Блокування російських соцмереж: РНБО анонсувала нові заходи
Суспільство 22 Вересня 2020 20:30Марина Сейлор

Блокування російських соцмереж: РНБО анонсувала нові заходи

Рада національної безпеки та оборони працює над тим, щоб повторно заблокувати російську соціальну мережу «Вконтакте» на території України. Спеціалісти з кібербезпеки вже взаємодіють з колегами із інших країн-партнерів щодо заходів із блокування російського додатку. Про це йдеться у відповіді Апарату РНБО на журналістський запит агентства Укрінформ.

«Доступність мобільного додатку «ВКонтакте» в Україні відбулося не через зняття санкцій, а через зміну проксі-серверів, що дозволило обійти блокування провайдерами доступу до цього додатку на території України. Також повідомляємо, що 15 вересня 2020 року заступник секретаря РНБО України Сергій Демедюк, коментуючи інформацію щодо поновлення роботи на території України мобільного додатку соцмережі «ВКонтакте», наголосив на тому, що активізація роботи російських соціальних мереж напередодні місцевих виборів в Україні може становити загрозу національній безпеці країни», — йдеться у відповіді.

Як повідомляла група ІС, Демедюк вважає, що «ВКонтакте» використовується російськими спецслужбами для збору даних про громадян України і всіх, у кого він встановлений.

У відомстві також повідомили, що спеціалісти Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України взаємодіють з міжнародними колегами та партнерами для напрацювання заходів щодо реагування та блокування роботи мобільного додатку «ВКонтакте» на території України».

Джерело: https://sprotyv.info/news/blokuvannya-rosijskih-socmerezh-rnbo-anonsuvala-novi-zahodi

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ