Бути інтелігентом, тобто, воїном останньої когорти, вважали за честь для себе патриції, сенатори, трибуни, цензори, претори, і т.д….
Суспільство 13 Січня 2020 21:15Mikel

Бути інтелігентом, тобто, воїном останньої когорти, вважали за честь для себе патриції, сенатори, трибуни, цензори, претори, і т.д….

У древньому Римі основною силою держави була армія, у якій служили всі громадяни Риму. Якщо ти не служиш чи не працюєш для розвитку армії Риму, то ти не громадянин Риму, і відповідно не римлянин – ось і вся система Римської держави.

Римська армія складалась із легіонів, легіони – із когорт, когорти – із центурій, центурії – із маніпул. Звідси і походить поняття "маніпулювати". Легіон складався із 5-и когорт, когорта – із 10-и центурій, центурія – із 10-и маніпул, маніпула – із 10-и легіонерів.

Виходячи з цього, можна розрахувати чисельний склад легіону – це 5000 воїнів, які поділялись на новачків, навчених, досвідчених, ветеранів та еліту.

Новачки, в основному, становили першу когорту; другу когорту становили воїни, котрі побували у битві; третю когорту – воїни, котрі побували у декількох битвах; у четвертій когорті були воїни, за плечима котрих цілі кампанії. І, врешті, – п’ята когорта, або по іншому, "непереможна когорта", чи "остання тисяча".

Ця когорта складалась із найбільш досвідчених воїнів, за плечима котрих були не тільки кампанії, а й цілі війни. Непереможна когорта вступала у бій у найбільш вирішальний момент битви, і саме вона й визначала результат битви.

Непереможна когорта ніколи не відступала без наказу – вона перемагала супротивника, або гинула! Тому й називалася "непереможною", оскільки її не можна було перемогти. Її можна було тільки знищити.

А знищивши останню когорту легіону, супротивник знищував весь легіон, оскільки основний кістяк легіону – саме ті воїни, котрі були охоронцями орла легіону. Так от, власне воїни останньої когорти легіону у древньому Римі й називались інтеліґентами.

То чому ж цих воїнів називали інтеліґентами, тобто "розуміючими"? Все дуже просто. Цим людям не потрібно було нічого пояснювати, вони самі знали і розуміли: що, і коли їм треба робити. Їм не потрібно було пояснювати, як вишикуватись черепахою; їм не потрібно було пояснювати, коли підіймати щит, а коли ні; їм не потрібно було пояснювати, як розімкнути стрій, і як його зімкнути; їм не потрібно було пояснювати, коли діставати гладій, а коли діяти пілумом.

Ці воїни самі все знали, все розуміли, тому їх й називали розуміючими, або, інтеліґентами. Вони й становили незламну міць Риму. Із цих воїнів формувалась преторіанська гвардія і когорти сенату. Бути інтеліґентом, тобто, воїном останньої когорти, вважали за честь для себе патриції, сенатори, трибуни, цензори, претори, та інші.

Отже, називатися воїном останньої когорти – значить бути у військовій справі професіоналом найвищого класу, гідним пліч-о-пліч битися поруч з кращими людьми Риму. А це означало самому бути представником кращих людей Риму.

Інтеліґенція – це становий хребет Римської Імперії. Інтеліґенція – це скелет римського суспільства. Інтеліґенція – це те, на чому стояв Рим.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ