Чим реєстрація місця проживання відрізняється від прописки і які вони дають права
Політика 16 Серпня 2018 9:33Марина Сейлор

Чим реєстрація місця проживання відрізняється від прописки і які вони дають права

Раніше діюча прописка носила дозвільний характер. У зв'язку з цим громадянам доводилося отримувати схвалення з боку державних органів на реєстрацію за конкретною адресою. При цьому враховувалися санітарні норми, в тому числі розміри житлоплощі, на якій прописується людина. Обмеження не діяли тільки стосовно власника квартири і його найближчих родичів.

Таку тенденцію можна назвати прямим порушенням прав людини, так як вільний громадянин не міг зареєструватися там, де бажає, поки йому не дозволить держава. Ліквідація інституту прописки і перехід до повідомної системі змінили порядок.

Державні органи більше не можуть обмежувати людину в вільному виборі місця проживання. А будь-які санітарні норми і розміри житлоплощі, на якій може бути зареєстровано певну кількість людей, ліквідовані.

Тепер можна добровільно реєструвати місце проживання. В цьому і полягає основна відмінність прописки від реєстрації.

Які права дає прописка і реєстрація

Якщо хочете бути повноцінним учасником громадської діяльності, мати безперешкодний доступ до адміністративних послуг - повинні мати прописку.

Реєстрація за місцем проживання відкриває перед вами такі можливості:

оформлення документів - паспорта внутрішнього і закордонного, посвідчення водія;

безпроблемне працевлаштування та реєстрація підприємницької діяльності;

декларування доходів; отримання банківських послуг - кредитування, іпотека; голосування на виборах;

оформлення дитини в дошкільний заклад, школу; отримання пенсії і допомоги;

відновлення документів.

Особливу увагу зверніть на медичну допомогу. Вам не повинні відмовляти в поліклініці, навіть якщо у вас немає прописки. Але і від вас вимагається дотримання особливого порядку - напишіть заяву на ім'я завідувача або головлікаря відділення. Таке звернення підтверджує офіційність процедури, і відмова буде необгрунтованою, тому вам повинні надати медичну допомогу.

Чим відрізняється право власності від прописки

Прописка без права власності. Це означає, що реєстрація не дає людині права володіти майном. Це всього лише підтвердження того, де ви живете, але не більше.

Важливо! Якщо квартира не приватизована, то кожен, хто тут прописаний, має рівне право на приватизацію. Тому не поспішайте давати згоду на реєстрацію осіб, якщо живете в комуналці. Право власності абсолютно не відноситься до реєстрації місця проживання. Штамп в паспорті про прописку ніяк не впливає на майнові права щодо квартири. Їх підтверджують зовсім інші документи: договір купівлі-продажу і т.д.

Поки мешканець не має такого документа, він не може розпоряджатися об'єктом нерухомості. Право власності дає можливість робити це. Виходить, що прописана людина, яка не має прав власність на квартиру, може тут тільки жити, і то, якщо власник захоче її виписати, може зробити це самостійно, звернувшись в ЦНАП. Таким чином, прописка - просто інформація про ваше місці проживання, а право власності - можливість не тільки тут жити, але і розпоряджатися об'єктом.

Джерело: http://asn.in.ua/ua/news/news/174823-chem-registracija-mesta-zhitelstva-otlichaetsja-ot.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ