Чому багнет-ніж для автомата Калашникова надто тупий
Історія 27 Жовтня 2020 8:43Mikel

Чому багнет-ніж для автомата Калашникова надто тупий

Кожен, хто служив в армії, повинен був тримати в руках знаменитий багнет-ніж від автомата Калашникова. Всі інші і без служби в військах напевно чули про те, що даний інструмент війни і господарства відрізняється відсутністю взагалі будь-якої гостроти. З цього у багатьох виникає резонне питання: чому багнет настільки тупий?

Насправді відповідь на це питання лежить буквально на поверхні. Штик-ніж до автомата Калашникова був прийнятий на озброєння ЗС СРСР в 1965 році в якості загальновійськового багнета для АК-74 і АКМ. Випускалося виріб на Тульському збройовому і Іжевському механічному заводах до тих пір, поки йому на зміну не прийшов досконаліший багнет-ніж 6х5. Втім, навіть сьогодні 6х4 широко використовується в арміях різних країн, оскільки його було виготовлено у величезній кількості.

Відсутність будь-яких зрозумілої заточки у багнет-ножа 6х4 пояснюється тим, що це в першу чергу багнет - наконечник для спису, який прекрасно проколює плоть і одяг без заточки. Більш того, якщо заточити 6х4, то через якість металу він може в кінцевому підсумку зламатися. Крім цього, будь-яка заточка прямо шкідлива для ножа ще й через те, що він є дуже специфічним допоміжним інженерним інструментом.

Разом з піхвами багнет-ніж 6х4 може використовуватися для перекушування дротів і колючого дроту, а також для відкриття цинком з патронами. Крім того, інструмент можна використовувати в якості молотка, сокири, факела. Нарешті, його застосовують в якості наконечника для мисливського списа. Заточка для вирішення всіх цих завдань не потрібно. Заточуються в армії тільки бойових тактичних і господарські ножі.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ