Народні прикмети — частина нашої культури, і ними користуються з незапам'ятних часів, аби вберегти себе, а також залучити в життя благополуччя. Звичка плювати через ліве плече є у багатьох, але не всі знають, що саме означає такий жест, інформує Ukr.Media.

Кожна ознака має своє тлумачення, і триразовий плювок через ліве плече — не виняток. Ця прикмета, як і багато подібних (наприклад, стук по дереву), є обережністю, і служить для того, щоб не наврочити і уберегтися від неприємностей. Експерти рекомендують ближче познайомитися з тлумаченням цієї прикмети, щоб розуміти, чому саме це діяння береже від усього поганого.

В яких випадках потрібно поплювати через ліве плече

Плювки через плече — відносно нова прикмета, яка прийшла до нас з появою православ'я. До цього наші предки-слов'яни жили в гармонії з природою, і шанували зовсім інших богів. В ту пору торкалися до дерева, якщо потрібно було захистити себе від неприємностей. Стук по дереву приглушував голос, якщо людина раптом хвалилася тим, що ще не втілилося в життя, і боялася, що плани зірвуться.

Пізніше, з появою православної релігії, стук по дереву трансформувався в плювок через ліве плече. Це пояснюється тим, що за лівим плечем у кожної людини сидить біс і підштовхує до гріховних вчинків. Таким жестом люди намагаються захиститися від його впливу і не встати на шлях саморуйнування. Плювки через плече стали оберегом від пристріту, якщо ненавмисно сказано зайве.

Плювок через плече також трансформувався з магічних обрядів і ритуалів, якими люди користуються з давніх часів. Саме слина використовується в більшості з них, допомагаючи провести потрібний ритуал і захистити себе від неприємностей.

Плювок через ліве плече — це своєрідний захист, який використовують для того, щоб наміри втілилися в життя, і ніхто не зміг перешкодити цьому. Сказавши зайве, людина розуміє, що недоброзичливці або інші обставини можуть порушити плани, тому таким чином намагається захистити себе від біди.

Спльовувати через ліве плече прийнято тричі, адже це число асоціюється з Ісусом Христом і має в релігії величезне значення. Тричі стукають і по дереву, щоб не наврочити, уникаючи осики і дерев'яних стільниць.

Церква не схвалює таких забобонів, бо лише Господь Бог може вберегти від бід і показати шлях до щастя. Тим не менш багато хто разом із захисними молитвами, як і раніше використовують безліч прикмет, які дісталися нам від наших мудрих предків. Вірити забобонам чи ні — справа кожного, однак багато хто вважає, що в нешкідливих ритуалах немає нічого поганого, і продовжують, часом навіть несвідомо, плювати через плече.