Каталог М155 27 Жовтня 2021 14:23Марина Сейлор

Чому варто займатися йогою в різному віці?

Йога може супроводжувати кожен етап життя людини, незалежно від статі. Вона має багато переваг для здоров’я, особливо спортсменів. Практика йоги доповнює спорт взагалі, оскільки дозволяє гармонійно покращити свій фізичний стан, а також рівновагу та концентрацію. Зручно, що йога в Три Стихії є навіть для початківців.

Більшість видів спорту розвивають лише певні частини тіла. З іншого боку, йога, поєднуючи різні положення, змушує тіло працювати повноцінно та дозволяє отримати збалансовану та гармонійну мускулатуру. Також від цього виграє вся нервова система. Хоча ви можете почати в будь-якому віці й помітити поліпшення як фізичного, так і психологічного стану. Та чим швидше ви почнете послідовно займатися йогою, тим глибше буде користь. У центрі Три Стихії ви можете відвідувати групові чи індивідуальні заняття з підтримкою інструктора.

Чим корисна йога залежно від віку?

 • У дитинстві йога може допомогти підвищити самооцінку й стати опорою для заспокоєння гіперактивних дітей.

 • В підлітковому віці заняття дають спокій непокірним і проблемним підліткам, а також допомагають їм спокійніше пройти статеве дозрівання.

 • Вагітній жінці допологова йога допомагає підтримувати форму протягом 9 місяців вагітності.

 • У зрілому віці практика йоги може допомогти краще пережити багато зобов’язань і розчарувань, які проходить кожен. Тренування не тільки підтримують міцне та здорове тіло, а й також позитивно впливають на розум і дарують душевний спокій.

 • Нарешті, у літньому віці практика пропонує багато переваг. Зокрема, протидіє ознакам старіння та допомагає старіти, зберігаючи здоров’я.

Які основні принципи йоги?

Більшість із дисциплін йоги ґрунтуються на трьох фундаментальних принципах:

 1. Положення: кожен рух базується на повільному та м’якому розтягуванні м’язів і зв’язок. Це впливає на кровообіг і еластичність, пом’якшуючи скутість і біль. Пози йоги тонізують м’язи та покращують стан тіла.

 2. Дихання: підтримуючи правильне дихання під час активності, ви будете фокусуватися та допомагати зосередитися. Таким чином, м’язи насичуються киснем, молочна кислота швидше утилізується, а частота серцевого ритму знижується.

 3. Медитація: це глибокий метод розслаблення, який знімає розумову напругу. Це зменшує тривогу та підвищує почуття благополуччя.

Переваги йоги: як поводитися, щоб посилити ефект

Не переживайте, якщо спочатку вам не вдається правильно виконувати позицію. Важливо перекрити діапазон рухів на кілька градусів. Коли це станеться, це означає, що конкретна позиція вам вигідна. За кілька тижнів ваше тіло стане більш гнучким, а в позі буде легше триматися.

Для посилення ефекту важливо:

 • правильно виконувати вправи;

 • зосереджуватися;

 • координувати дихальний рух із положенням;

 • знати, як не поспішати;

 • бути одягненим належним чином (зручний одяг);

 • знайти практику йоги, яка найкраще підходить для вас: для когось краще динамічна йога, а іншим може бути краще з більш духовною йогою;

 • бути послідовним на практиці.

Щоб насолоджуватися ефектами йоги, важливо спочатку її практикувати з хорошим учителем. Тим, який спостерігає за вами, веде вас і виправляє ваші помилки. Це можливо на заняттях у «Три стихії». Пізніше ви також можете продовжувати практикувати це вдома.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ