Прес-релізи 29 Березня 2021 16:01Марина Сейлор

Чи можливо отримати нові серцеві судини сьогодні?

Глава 1. Коли серце втомилося.

Ми звикли, що можемо рухатися повільно, прискоритися, займатися фізичною активністю, гратися з дітьми, допомагати батькам на дачі. Все стається само собою. Ми не замислюємося, що під час усіх цих дій по судинах до всіх органів та тканин із током крові поступає кисень, а серце працює немов справжній двигун. 

Обов’язковою умовою повноцінної роботи серця є вільна прохідність серцевих судин. Якщо виникне перешкода на шляху плину крові, наш двигун не отримає палива. 

І раз ми вже почали цю аналогію людського організму з авто, то що стається коли двигун не працює? Машина голосно шумить, але не їде.

Так і людина: починає за звичкою зробити щось повсякденне, але раптом відчуває біль у ділянці серця, грудях, задишку, слабкість і зупиняється. Відпочивши, знов розпочинає рух, але вже повільніше. Це не втома, це ознаки ішемічної хвороби серця. 

Глава 2. Як підтвердити хворобу?

За сукупністю скарг, ознаками ішемії на електрокардіограмі та поганою переносимістю фізичних навантажень на тредмілі або велоергометрі кардіолог встановить ішемію серцевого м’яза. Але це наслідки. Причина ішемії - ускладнений плин крові по серцевим судинам. Тоді потрібно зазирнути у них...

Коронарографія - це метод дослідження, що дозволяє оцінити стан судин зсередини. Дослідження проходить в операційній під рентгенологічним контролем. У кровообіг людини вводять контрастну речовину, вона із плином крові розноситься по судинах. Їх контури стають видимі. А разом з ними стають видимі й звуження їх просвіту, вигини, перекриття атеросклеротичними бляшками, що стали перешкодами на шляху крові до серця.

Глава 3. Чи можна отримати нові судини сьогодні?

Можна. Така операція має назву - шунтування. Під час такого втручання хірурги формують штучний, обхідний шлях плину крові до серця. 

Коли ж у судинах є декілька локальних невеликих атеросклеротичнозмінених ділянок, можна поборотися і за збереження старих судин - обрати стентування guskov.com.ua/uk/koronarografiya_kyiv.

Під час стентування в уражену судину вводять тонкий провідник із спеціальною камерою (балоном). У спущеному вигляді камера разом із провідником легко дістануться звуження. Потім балон роздувають і він виправляє, розширює стінки судини. На жаль, сам по собі балон не зафіксує положення судини. Тому слідом за балоном, у судині розташовують стент. Стент є металевим каркасом, що повторює контур судини. 

Стентування  може бути проведене як на одній ділянці судини, так і у декількох. Операція відбувається під місцевим наркозом, вона займає близько 1 години. Протягом першого року стент повністю вростає у судинну стінку.

Джерела:

  1. Бокерия Л.А., Алекян Б.Г., Анри М., М. // Рентгенэндоваскулярная хирургия заболеваний магистральных сосудов,2008, с. 214-259.
  2. https://guskov.com.ua/uk/
  3. П. Г. Кравчун, М. І. Кожин, О. М. Шелест, О. Ю. Борзова та ін. // Сучасна діагностика основних хвороб серцево-судинної системи, Харків : ХНМУ, 2016, 227 с.
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ