Каталог М95 2 Жовтня 2018 15:13slovotkach

Де зарядити електромобіль?

Де зарядити електромобіль?

Розетки для електромобілів з'являються на АЗС, у торгових центрах і просто на парковках. Замість шланга - провід. Замість колонки - розетка.

На сьогоднішній день назріла необхідність підготувати правила щодо єдиних вимог до розміщення і експлуатації електрозарядних станцій (ЕЗС). Їх передбачається встановлювати на звичайних автозаправках і паркувальних місцях вздовж узбіч міських вулиць, а також на паркінгах біля торгово-розважальних комплексів. У правилах потрібно прописати всі техвимоги до таких ЕЗС.

Строго кажучи, зарядний пристрій для електромобіля - це звичайна розетка з напругою 220 вольт, такі ставлять в квартирах. Деякі електромобілі заряджаються навіть від розеток, які не мають заземлення. Як ви розумієте, спорудити таку одиницю - справа копійчана. Зарядні пристрої (по суті - стовпи з такими розетками) вже давно роблять у нашій країні. Просто при офіційній їх установці необхідно дотримуватися будівельних норм, це раз.

Друге: потрібно визначити тарифи, за якими брати плату з автомобілістів, адже тарифи визначає держава. Зараз з цим не все складно, тому що працюють в багатьох місяцях в Україні зарядні пристрої для власників електричних машин абсолютно безкоштовно. Тобто за «заправку» вони не платять ні копійки, оцініть вигоду! Та й при зарядці від побутової мережі (та ще за нічним тарифом) запас ходу 100 км буде коштувати невеликі гроші.

Трохи складніше з «швидкими зарядними станціями для електромобілів» пристроями, які дозволяють зарядити машину не за сім годин, а за півгодини. Такі видають більш високу напругу, але і споживають більше, тому вони більш складні. А на АЗС на трасах потрібні саме вони, щоб автомобіліст в дорозі міг зарядити акумулятори на 80% за півгодини, поки п'є каву.

Автомобілісти звикли витрачати мінімум часу на процедуру поповнення паливних баків і не хочуть проводити навіть в самому затишному кафе на заправці кілька годин. Тому в Київській області на ряді АЗС розміщено комерційні зарядні станції для електромобілів Mode 4 потужністю 50 кВт, що забезпечують «швидку підзарядку за 15-20 хвилин.

При цьому в Києві на платних стоянках та на парковках в торгових і бізнес-центрах, де з великою часткою ймовірності транспортний засіб буде залишено на кілька годин, встановлюються ЕЗС потужністю 22 кВт. Але поки їх дуже мало. Загальна кількість зарядних станцій до кінця 2019 року може досягти 500.

Але і електричних автомобілів в цілому в країні на сьогодні зареєстровано всього близько декілька тисяч штук, це майже ніщо. І стримує їх відсутність інфраструктури та дороговизна електромобілів.

Тому що за ціною в 40-50 тис доларів, ніхто їх купувати не буде, а держава покупку електромобілів, як це робиться в деяких зарубіжних країнах, у нас не субсидує.

Якби умовний «Nissan Leaf», цілком схожий на нормальну машину (продано по всьому світу понад чверть мільйона штук), коштував як умовний «Ford focus», то покупців б в одну мить знайшлося чимало.

Цього року відбудеться світова прем'єра нового покоління цієї моделі, він зможе проїхати на одній зарядці близько 300 км. Тобто до дачі дістатися можна, а в місті і на весь робочий тиждень вистачить. Таку машину вже можна брати, але за умови нормальної ціни, а не за вартістю «Мерседеса».

Буде підйомна ціна - будуть і покупці.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ
18:53
Війська РФ намагаються атакувати на Харківщині та Донеччині, біля Авдіївки, Мар’янки та Пісків тривають жорсткі бої – Генштаб
18:33
ОПУ замовляє соцопитування про Єрмака та Арестовича
18:30
Україні поки не вистачає зброї для контрнаступу на Херсонщині, – Washington Post
18:23
Зеленський користується радянськими практиками для незаконного позбавлення громадянства,- ХПГ
18:14
У російських загарбників на Луганському напрямку масово горить та ламається техніка, – Гайдай
18:12
Ситуація на Запорізькій АЕС, через обстріли рашистів, близька до Фукусіми, – інженер станції
18:07
Керівний склад окупантів переміщається на лівий берег Дніпра – голова Миколаївської ОВА
18:04
Окупанти ракетним ударом пошкодили теплотрасу у Харкові, вже підготовлену до опалювального сезону
18:00
Мер окупованого Енергодара закликав мешканців міста обмежити перебування на вулицях