Дедушка ПЗРК
Історія 8 Жовтня 2020 7:53Mikel

Дедушка ПЗРК

Як ми знаємо, промисловість Німеччини "видавала" за час війни безліч цікавих екземплярів зброї, які не дивлячись на цікаву концепцію, виявлялися марними. Одним з «панцерваффе» був переносний зенітний гранатомет, яким німці планували збивати радянські літаки.

Керівництво Вермахту було зацікавлене у створенні мобільного зброї для боротьби з ворожою авіацією. У протитанковому озброєнні, таке місце зайняв "Панцерфауст". Саме тому, в липні 1944 фірма HASAG отримала замовлення на створення такої зброї. Восени був розроблений чотириствольний зенітний гранатомет Luftfaust-А. Це був реальний прототип, однак він мав недоліки у вигляді малої щільності вогню і поганій точності.

Тому вирішено було доопрацювати цей варіант, і назвати його Luftfaust-B. У новій версії було дев'ять стволів, спеціальні рукоятки для управління вогнем і спеціальний контактний диск, який передавав імпульс для пострілу. Споряджався він 20-мм ракетами. Для відправки на фронт, гранатомет був покладений в дерев'яний ящик і мав в комплекті вісім споряджених магазинів. За договором поставки, фірма HASAG повинна була випустити 10 тисяч таких гранатометів.

Щодо недоліків цієї зброї:

Вага. Luftfaust-B був дуже важкий, його вага в спорядженому стані становив 6.5 кг, але ж ще солдат повинен був нести своє спорядження і запасні магазини.

Погана прицільна дальність. На практиці вона не перевищувала 200 метрів, а максимальна була до 500-700 (але це в теорії). Нагадаю, що з цієї зброї планувалося збивати літаки!

Потужність. Справа в тому, що цієї зброї вистачило б для ураження легких літаків противника. Щоб збити велику машину, на кшталт бомбардувальники, руйнівною потужності Luftfaust-B було недостатньо.

З позитивних сторін, можна сказати, що це був перший концепт подібної зброї, і фактично не мав аналогів.

Через стрімкий наступ союзників, було вирішено, перед виробництвом основної партії в 10 тисяч одиниць, зробити сто екземплярів і відправити їх на фронт, для подальших випробувань. Для цієї місії була створена спеціальна група, в яку входили офіцери міністерства озброєнь. У наказі говорилося, що потрібно за всяку ціну не допустити потрапляння зброї до рук Червоної Армії. У разі такої небезпеки, зброю і боєприпаси було потрібно знищити.

У підсумку, про результати бойового застосування ніяких даних не залишилося, але частина гранатометів була захоплена союзниками і радянськими солдатами. В СРСР, через 23 роки після закінчення війни, був створений подібний гранатомет "Колос".

На закінчення хочу сказати, що не дивлячись на цікаву задумку, з розвитком реактивної авіації, цей проект втратив свою актуальність. Але варто сказати, що на початкових етапах Другої Світової Війни, він був би вельми ефективним. Luftfaust-B просто "запізнився" на війну.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ