Денісову звільнили з посади Уповноваженої ВР з прав людини
Політика 31 Травня 2022 23:16Марина Сейлор

Денісову звільнили з посади Уповноваженої ВР з прав людини

Сьогодні Верховна Рада України проголосувала за відставку Людмили Денісової з посади Уповноваженої Верховної Ради з прав людини.

Про це повідомив народний депутат України від фракції “Голос” Ярослав Железняк.

Це рішення підтримало 234 народні депутати. Натомість призначення нового Уповноваженого ВР з прав людини не відбулося.

Передумовою для звільнення Людмили Денісової стало неналежне виконання обов’язків:

  • Невиконання своїх повноважень щодо організації гуманітарних коридорів, захисту та обміну полонених, протидії депортації людей та дітей з окупованих територій та іншої правозахисної діяльності;
  • Сумнівна медійна робота, де вона наголошувала на численних деталях “сексуальних злочинів” та “зґвалтуваннях дітей” на окупованих територіях, які вона не могла засвідчити доказами;
  • Також тривалий час після 24 лютого Людмила Денісова провела за кордоном, у теплих країнах Західної Європи.

Так як нового Уповноваженого ВР з прав людини ще не призначили, правозахисники вимагають дотримання процедур і незалежного конкурсу на посаду омбудсмена. Про це йдеться у повідомленні Центру прав людини ZMINA.

“Ми, представники правозахисних організацій, закликаємо Верховну Раду України припинити політизацію і спроби знищення незалежності інституту омбудсмена та створити умови для проведення відкритого та незалежного конкурсу на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з дотриманням міжнародно визнаних стандартів прозорості, неупередженості та залучення громадянського суспільства”, – йдеться у заяві.

Правозахисники вимагають проведення відкритого конкурсу із залученням представників громадянського суспільства до процесу добору кандидатів. Адже обрання омбудсмена без належним чином встановлених процедур спричинить не виправлення недоліків роботи інституції, а поглиблення наявних проблем.

Розбудова та укріплення незалежного та відповідного міжнародним стандартам інституту омбудсмена є одним із ключових механізмів захисту прав людини в умовах російсько-української війни, що триває, та подолання її наслідків в Україні.

Нагадаємо, що 30 травня Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що народні депутати збирають підписи з метою її відсторонення від займаної посади. На найближчому засіданні ВР можуть висловити недовіру омбудсменці.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ