Прес-релізи 27 Квітня 2020 13:25Марина Сейлор

Дієта від шамана: чому все більше європейців звертається до традиційної медицини Амазонії?

Шаманізм – спілкування з духами – можна зустріти в культурах багатьох народів. Цікаво, що в деяких країнах шамани існують і сьогодні, але через брак інформації нам складно уявити, чим саме займаються ці служителі культу. Ми вирішили не шукати правди в Інтернеті, а взяли інтерв'ю у людини, яка неодноразово брала участь у шаманських практиках.

Розкажіть, як виникла ідея поїхати до Перу для знайомства з аяваскою?

Майже десять років тому я була учасницею зимової експедиції до гори Воттоваара – сакрального місця саамських шаманів. Кажуть, що тим, хто перебуває на ній, відкриваються нові знання та змісти. Так і трапилося: там, серед засніженої тайги, я зрозуміла, що маю поїхати до перуанських шаманів і взяти участь у церемонії аяваски. Близько року ми готувалися і планували маршрут, а також шукали інформацію про амазонську медицину.

Вашу команду поєднувала якась спільна мета чи кожен мав свої причини опинитися в Перу?

Кожного на цю подорож підштовхнули різні обставини та прагнення. Знаю людей, які хотіли таким чином позбутися хвороби, інші намагалися змінити себе та свій життєвий шлях. Кожен із нас прагнув пізнати щось нове й отримати містичний досвід. Церемонії аяваски сьогодні проводять в Еквадорі, Бразилії, Перу, навіть у Європі влаштовують невеликі ретрити. Останні підійдуть тим, хто поки не готовий летіти на інший континент і бажає лише поверхово ознайомитися з амазонською медициною. Якщо ваша мета – глибоке занурення в традицію, раджу вибрати поїздку до Перу.

Що підштовхнуло вас до проходження обряду?

Думаю, шамани покликали нас для того, щоб поділитися силою та знаннями. Важко це пояснити, але я просто відчула, що моя наступна «зупинка» – Перу. Я з дитинства бачила і знала більше, ніж інші (шамани називають цю здатність «відкритим баченням»). Подорослішавши, я зрозуміла, що мені потрібен учитель, який допоможе правильно використовувати мої здібності. Така людина з’явилася в моєму житті, і саме вона привела мене до групи, яка летіла до Перу.

Хто такі сучасні шамани?

Це не гуру і не святі, це спеціалісти у сфері рослин, «провідники» у світ духів та знавці енергетики. Справжній шаман точно визначає проблему людини, підказує, що саме потрібно змінити в її житті, відкриває шлях до «одужання». Вам залишиться дослухатися до порад шамана і поважати місцеві традиції.

Що таке церемонія аяваски?

Аяваска – це відвар із амазонських рослин аяваски і чакруни. Згідно з перуанськими віруваннями, це «дух у склянці», частина традиційної медицини. Ефект, який виникає під час вживання аяваски, різний для кожного: від галюцинацій до духовних прозрінь та повної усвідомленості. Церемонії аяваски проводять у малоках – традиційних перуанських шатрах. Уночі тут збираються всі учасники ритуалу, отримують від шамана порцію аяваски та під звуки пісень ікароси чекають ефекту. Церемонія триває кілька годин, потім усі розходяться по своїм будиночкам (тамбо) осмислити щойно отриманий досвід.

Як проходить увесь курс і які ще процедури передбачені?

Новачкам буде достатньо 10–14 днів – перші три дні потрібно приділити очищенню організму. Програма такого курсу залежить від центру. Наприклад, зараз ми співпрацюємо з центром, який, окрім церемонії аяваски, пропонує ритуал ріпоте (очищення носа і горла), лазні, квіткові душі та інші процедури. Також важливо дотримуватися дієти, яка включає рослини, рекомендовані шаманом. Протягом усього курсу учасники ведуть аскетичний спосіб життя, не порушуючи особистого простору інших. Кількість людей, що одночасно перебувають у таборі, залежить від сезону – зазвичай це 5–20 осіб.

Ви отримали від аяваски те, що очікували?

Досвід, який отримує кожен учасник церемонії, – унікальний. Сьогодні, перебуваючи вже в ролі провідника, я бачу, як люди зцілюються, як згодом реалізують себе у житті чи професії. Щодо мене, то амазонська медицина допомогла мені знайти справу свого життя, позбавила страхів та відкрила очі на знайомі речі.

Чому багато хто ставиться до аяваски упереджено?

Більшість країн світу забороняє вживання аяваски, прирівнюючи її до наркотиків. Звідси й велика кількість противників. Але варто розуміти, що цей напій деякі народи використовують уже тисячі років, а Перу навіть визнала аяваску культурним надбанням. Рішення просте – отримати свій власний досвід.

Сайт джерело

Схожі статті