Війна 24 Березня 2021 9:44Марина Сейлор

Джерело — Кремлем готується ескалація на Донбасі непрямими діями. Східна Правозахисна Група стривожена діями Росії

На окупованій території Донбасу російські паспорти за спрощеною системою отримали 164,34 тисячі громадян України. Юристи Східної Правозахисної Групи вважають, що темпи видачі документів можуть бути використані Кремлем для ескалації бойових дій.

Східна Правозахисна Група стривожена діями Росії щодо жителів ОРДЛО і тимчасово переміщених осіб. Юристи побоюються, що Кремль перейшов до нової фази і готує активізацію бойових дій і дестабілізацію обстановки.

За даними на листопад 2020 року, російські паспорти отримали 68,3 тисячі жителів ОРЛО і 95,93 тисячі ОРДО.

«Людям, які проживають на підконтрольній українському уряду території і мають довідку ВПО, а в паспорті громадянина України прописка на території ОРДЛО, також оформляють паспорти РФ», — уточнили в Групі.

За припущеннями експертів, таким чином РФ готується до втручання у внутрішню політику України і ескалації військового конфлікту непрямими діями.

«Принаймні, РФ точно буде заявляти про захист прав своїх громадян на території України», — уточнили юристи.

Загрузка...

Цю версію раніше висували і інші експерти, вказуючи на реальну мету паспортизації ОРДЛО. Фактично цей документ не дає жодних привілеїв для жителів Донбасу, але для Кремля це відмінний привід заявити про допомогу і підтримку «своїх громадян».

Джерело: https://matrix.co.ua/editor1/159599/

Схожі статті

Notice: Function WP_Object_Cache::add was called incorrectly. Cache key must not be an empty string. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.1.0.) in /home/onpress2/public_html/wp-includes/functions.php on line 5835
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ