Екс-охоронець на суді стверджує, що “Турчинов хотів убити Януковича”
Політика 16 Липня 2018 14:07Марина Сейлор

Екс-охоронець на суді стверджує, що “Турчинов хотів убити Януковича”

Виконуючий обов'язки глави Верховної Ради Олександр Турчинов в лютому 2014 року ще до голосування по відстороненню Віктора Януковича з поста четвертого президента України віддавав розпорядження військовим і прикордонникам про затримання і ліквідації глави держави, який пустився навтьоки. Таку думку висловив колишній начальник служби безпеки четвертого президента Костянтин Кобзар в ході засідання суду в Києві, передав кореспондент АСН.

"Я прошу суд звернути увагу, на якій підставі Турчинов мав право давати команду військовим збивати, повертати вертоліт, в якому знаходиться верховний головнокомандувач, і чому військові виконували злочинні накази", - зазначив він. При цьому він уточнив, що наказ був відданий в районі 16.00 22 лютого, тоді як рішення про відсторонення В. Януковича від влади було прийнято у Верховній Раді о 17.15.

За його словами, в Донецьку В. Янукович телефонував лідерам опозиції і своїм соратникам - депутатам з Партії регіонів, однак у багатьох були відключені телефони. Служба безпеки порекомендувала президенту дзвонити з літаків - щоб не піддавати життя небезпеці.

Однак так і не вирішивши нічого по телефону, В. Янукович вирішив не проводити заплановану в Донецьку зустріч з керівниками Партії регіонів. У підсумку, не покидаючи території аеропорту в Донецьку, команда В. Януковича прийняла рішення слідувати до Криму.

Однак в той момент від диспетчера аеропорту надійшов сигнал про заборону польоту, оскільки аеропорт тимчасово закритий. Слідом за тим охорона помітила прикордонників з табельною зброєю, які бігли у напрямку до літака.

К. Кобзар, за його словами, дав команду подати броньований автомобіль до трапу, проте він, як виявилося, вже був заблокований озброєними людьми - вже в 500 м від літака. Була подана резервна колона машин до трапу. Один з автомобілів колони залишався за межами аеропорту.

У момент пересадки Януковича в автомобіль до нього наблизилися прикордонники зі зброєю - їх блокувала СБ президента. Прикордонники пояснили свої дії "наказом з Києва". Далі машина з Януковичем виїхала з території аеропорту через закриваються ворота - там їх теж намагалися затримати.

Потім було вирішено їхати додому до Рената Ахметова - там його розмістив помічник, самого бізнесмена не було вдома. Через дві години після прибуття в Донецьк надійшла інформація про прибуття радикалів і виставлення блок-постів. На його думку, керував цим процесом штаб Майдану, а витік інформації був з правоохоронних органів.

Нагадаємо, сьогодні, 16 липня в суду про держзраді Януковича свідчить свідок захисту - колишній начальник служби безпеки президента Костянтин Кобзар. З боку звинувачення на суді присутній прокурор Кравченко, тоді як Максим Крим в даний час відсутня.

Джерело: http://asn.in.ua/ua/news/news/171603-ehks-okhrannik-na-sude-turchinov-rukovodil-operaci.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ