“Експерт” стверджує, що у світі ціни на їжу зростають, а в Україні – знижуються….
Економіка 23 Червня 2021 20:17Марина Сейлор

“Експерт” стверджує, що у світі ціни на їжу зростають, а в Україні – знижуються….

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов стверджує, що ціни на продовольчі товари в країні в грудні знизилися вперше за останні два десятиліття. Про етомон повідомив на своїй сторінці в Facebook.

“Згідно з оприлюдненими даними Держстату, вперше за роки незалежності України в грудні на споживчому ринку спостерігалася дефляція – ціни знизилися на 0,2% (раніше в грудні фіксувалося лише зростання цін, зокрема, найнижче зростання склало 0,2% в 2011-2012 рр.)”, – написав міністр.

За його словами, в річному численні споживча інфляція продовжила стрімко сповільнюватися – до 4,1% (у порівнянні з 5,1% в листопаді) і в підсумку була близька до нижньої межі цільового діапазону 5% +/- 1в.п. В цілому за підсумками 2019 року споживча інфляція нижча як від прогнозу на початку грудня – 4,5%, так і від прогнозу середини жовтня (урядовий прогноз – 6,7%).

Базовий індекс споживчих цін знизився на 0,3% (у річному обчисленні уповільнив зростання до 3,9% у порівнянні з 4,8% в листопаді), небазовий індекс споживчих цін за розрахунками Мінекономіки знизився на 0,1% (у річному обчисленні уповільнив зростання до 4,3% у порівнянні з 5,6% в листопаді).

За словами Милованова, нетипове для грудня зниження цін викликане суттєвою ревальвацією гривні (тільки протягом грудня середньомісячний обмінний курс гривні до долара США зміцнився на 3,1%), що створювало дефляційний вплив на внутрішні ціни (знизилися ціни на переважно імпортні товари: фрукти, одяг і взуття, побутову техніку, фармацевтичну продукцію, паливо і масла, автомобілі тощо. А також – зниженням ціни на природний газ для потреб населення на 11,2% (з початку року ціни знизилися на 28,7%).

Милованов додав, що насичення окремих сегментів продовольчого ринку нівелювало зростання цін на ринку молочних продуктів. Це дозволило зламати сезонність продовольчого ринку і залишити ціни незмінними в порівнянні з попереднім місяцем.

Загрузка...

Раніше Милованов розкритикував НБУ за сильну гривню. Він вважає, що надмірно високий курс гривні шкодить українським експортерам.

Джерело: https://matrix.co.ua/administrator/114430/

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ