Експерти підозрюють, що на АЕС в Росії сталася надзвичайна подія рівня Чорнобиля
Політика 14 Березня 2018 6:26Марина Сейлор

Експерти підозрюють, що на АЕС в Росії сталася надзвичайна подія рівня Чорнобиля

У Свердловській області Росії на Білоярській атомної станції можливо будівництво саркофага, як в українському Чорнобилі. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив російський економіст Владислав Іноземцев.

За його інформацією, в грудні 2017 року новий четвертий блок АЕС відправили на ремонт, який ведеться досі, хоча повинен був закінчитися в січні. Мало того, в лютому на ремонт відправили 3-ій блок електростанції. «Отже, зараз Білоярська АЕС електрику зовсім не виробляє», - написав він.

За даними Іноземцева, 4-ий блок Білоярської АЕС не можуть запустити, тому що запуск реактора блокує автоматика. Імовірно, були неправильно завантажені ТВЕЛи. Можливо також, що було використано неякісне паливо. Є кілька варіантів вирішення проблеми: автоматика може дозволити запуск, відправлять людей в активну зону перевантажити паливо, але через радіацію ці люди проживуть кілька хвилин.

Ще один варіант - реактор запустити не вдасться і доведеться будувати саркофаг, як на Чорнобильській АЕС. Останній з названих сценаріїв - заблокувати автоматику і запустити реактор. Так вчинили в 1986 році на четвертому блоці Чорнобильської АЕС, але на БАЕС реактор могутніший і використовується плутоній. «У разі вибуху зони відчуження можуть з'явитися навіть в Польщі і Німеччині. Поки все рухається по третьому варіанту», - пояснив Іноземцев.

Джерело: http://asn.in.ua/ua/news/news/155049-ehksperty-podozrevajut-chto-na-aehs-v-rossii-proiz.html

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ