Політика 24 Січня 2018 11:15Марина Сейлор

Епідемія прийде блискавично. Медик розповів, чим небезпечна дифтерія

Дифтерія небезпечна тим, що інфікований довгий час може не підозрювати про хворобу, але бути джерелом поширення інфекції. Про це повідомив експерт Міністерства охорони здоров'я України за напрямом "Інфекційні хвороби, дитячі інфекційні хвороби.

Паразитологія" Федір Лапій на прес-конференції, передав кореспондент АСН. "Вірус кору не маємо носійства: людина або хвора і є носієм, або ж здорова і не виділяє вірус. Хворий на кір має певну клініку і так чи інакше обмежує контакти. При дифтерії є носійство збудника дифтерії: людина не має симптомів хвороби, вона відвідує роботу, дитячий колектив, їздить у транспорті", - зазначив експерт.

За його словами, збудник дифтерії більш стійкий до навколишнього середовища, особливо при вологому середовищі, тому носійство збудника дифтерії нікуди не зникає. Тому, коли кількість зареєстрованих випадків дифтерії буде обчислюватися десятками, статистика буде збільшуватися в геометричній прогресії з кожним тижнем. При цьому Лапій додав, що прогнозувати епідемію дифтерії на сьогодні складно.

Так, при такому низькому, як в Україні, рівні охоплення вакцинацією підйом захворюваності на кір фіксуються кожні 5-7 років. У ситуації ж із дифтерією все залежить від колективного імунітету, оскільки збудник захворювання продовжує циркуляцію. Рівень охоплення вакцинацією проти дифтерії серед дітей сьогодні складає трохи більше 45%, серед дорослих цей показник становить менше 38%.

У свою чергу, переможець відкритого конкурсу на посаду генерального директора ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Володимир Курпіта уточнив, що в 2017 році в Україні не було зафіксовано жодного випадку дифтерії, в 2016 році таких випадків було 4. Протидифтерійної сироватки в країні є в кількості приблизно 900 доз. Нагадаємо, від початку року від кору в Україні померло троє осіб, двоє з яких - діти.

Джерело: http://asn.in.ua/ua/news/news/147045-medik-soobshhil-chem-opasna-difterija.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ