Фінансування і скорочення наблизили медицину в Україні до африканської моделі
Політика 2 Квітня 2018 19:02Марина Сейлор

Фінансування і скорочення наблизили медицину в Україні до африканської моделі

Фінансування медицини і масові скорочення наблизили охорону здоров'я в Україні до африканської моделі. Таку думку висловив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"Єдина країна, де на лікування хворого виділяється 370 гривень на рік, - це Мозамбік", - зазначив експерт. За його словами, в Британії на пацієнта виділяють 4,5 тис. доларів на рік на лікування 1 пацієнта, в Польщі - 2,5 тис. доларів, у Росії - 900 доларів.

Як додав Сердюк, українське МОЗ, очевидно, поставило собі за мету змінити модель охорони здоров'я за прикладом африканської республіки, де на 30 млн осіб - всього 600 лікарів і 4 лікарні. При цьому він пояснив, що сьогодні в Україні не відома точна кількість лікарів, і ця цифра не цікавить відомство, таким чином, норматив у 2 тис. пацієнтів на одного дільничного взявся "зі стелі".

Також, за словами В. Сердюка, не враховано Міністерством охорони здоров'я і наявність лікарів у районних лікарнях в принципі. Так, наприклад, в Херсонській області працює всього 40% педіатрів від необхідного, причому переважно вони перебувають у самому Херсоні, тому підписувати декларації там практично ні з ким.

Нагадаємо, від сьогодні, 2 квітня, фактично стартувала медична реформа. Так, до 2020 року громадяни України повинні будуть вибрати сімейного лікаря, підписати з ним декларації, на основі якої вже з липня буде відбуватися і фінансування медустанов за принципом "гроші йдуть за пацієнтом".

Джерело: http://asn.in.ua/ua/news/news/157457-finansirovanie-i-sokrashhenija-priblizili-medicinu.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ