Політика, Суспільство 20 Червня 2019 8:47Марина Сейлор

Героїні “Невидимого батальйону” стали культурними амбасадорками України

20 червня о 18:00 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відбудеться показ повнометражної кінострічки “Невидимий батальйон”. Її вже побачили тисячі людей від Шанхая до Вашингтона. Героїням стоячи аплодував парламент Канади. Тепер фільм продемонструють у центрі Києва.

Кіно показує історії жінок, які добровільно долучилися до війни з Росією. Розповіді ветеранок із неповторним життєвим досвідом, різними цивільними та військовими професіями відтворюють панорамну картину становища жінок у Збройних силах.

Життя, об’єднаних війною, показали три режисерки – Ірина Цілик, Світлана Ліщинська й Аліна Горлова. Усі вони, як і героїні фільму, учасниці Жіночого ветеранського руху й адвокатського проекту “Невидимий батальйон”.

Марія Берлінська, продюсерка фільму, розповідає про мету проекту:

“По-перше, було бажання задокументувати історію, що відбувається прямо зараз, показати, як воюють жінки. По-друге, зруйнувати цю стіну для жінок. Тут не може бути ані статі, ані кольору очей, тільки освіта, тільки професіоналізм. І кіно – дуже хороший інструмент, що дозволяє доступно пояснити ці речі суспільству. І нарешті третя мета для мене дуже важлива. Ми програємо інформаційну війну у світі. Через це кіно ми хочемо показати, що у нас не громадянський конфлікт, а російська окупація, вже четвертий рік. У нашому фільмі світ буде бачити, що гинуть і калічаться наші жінки, що вони воюють і перемагають російську армію. І нам не потрібна глибока стурбованість, нам потрібна реальна підтримка”.

Після перегляду відбудеться спілкування з представницями команди: Юлія Кірілова, розвідниця, гранатометниця, санінструкторка в 25-му батальйоні “Київська Русь”; Катерина Приймак, парамедик батальйону “Госпітальєри”; Оксана Якубова, учасниця бойових дій на сході України.

“Невидимий батальйон” відкриває дискусію про права жінок у секторі безпеки та оборони, стимулюючи органи державної влади реформувати законодавство радянського зразка. Зокрема в червні 2016 року під тиском громадськості Міністерства оборони на 63 позиції розширило список бойових посад, доступних для жінок.

Героїні “Невидимого батальйону” стали культурними амбасадорками України й через власні історії розповідають міжнародній спільноті про загрозу, яку несе російська агресія.

Схожі статті