Геть від Москви.
Політика 20 Листопада 2018 11:11Марина Сейлор

Геть від Москви.

20 листопада 1917 р, для припинення  анархії і розгортання громадянської війни, для протидії збройним виступам більшовиків,які намагались встановити в Україні диктатуру своєї партії, Центральна Рада видала Третий Універсал, яким проголосила Українську Народну Республіку.

Скасувалась приватна власность на землю, смертна кара, впроваджувався 8 годинний робочий день, проголошувалась свобода совісті, слова, друку, зборів та профспілок. Водночас Центральна Рада заявила про український характер Холмщини, Підляшшя, Кубані, Криму й частини Бесарабії.17 12 1917 р Троцький, Ленін та Сталін надіслали Центральній Раді офіційну телеграму, якою засвідчували, що російський більшовицький уряд визнає УНР і її  право відділитись від Росії, але не визнає Центральну Раду за представницю працюючих мас української республіки і виставив до неї чотири ультимативних вимоги.

1.  Утримувати спільний з Росією фронт, відмовитися від створення окремого Українського фронту.

2.  Не пропускати через Україну військові частини з фронту на Донщину та інші регіони, де встановилася влада, ворожа                    більшовицькій  Раді народних комісарів Росії.

3.  Пропускати більшовицькі війська на Південний фронт для боротьби з Олексієм Каледіним.

4.  Припинити роззброєння більшовицьких полків та червоногвардійських загонів в Україні.

На відповідь давалося 48 годин. У разі відмови Рада народних комісарів Росії вважатиме Центральну Раду в стані відкритої війни проти радянської влади в Росії та Україні.Не прийняття цих вимог українським урядом було використано як привід до російської інтервенції в Україну в кінці грудня більшовиками було окуповано Харків, Полтаву та Чернігів.

Джерело: https://peaceinukraine.livejournal.com/3863162.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ