“Група подовженого дня” в школі буде інша: МОН розробила новий порядок
Політика 19 Липня 2018 9:59Марина Сейлор

“Група подовженого дня” в школі буде інша: МОН розробила новий порядок

Міністерство освіти підготувало новий порядок створення груп продовженого дня в школах - відповідний документ зараз знаходиться на реєстрації в Мін'юсті, повідомляється на сайті відомства.

Так новий документ передбачає більш комфортні умови для дітей, враховує особливості сільських і гірських порід, а також вперше надає можливість відкривати інклюзивні групи.

«Раніше затвердження порядку створення груп продовженого дня в школах було виключною компетенцією уряду. Однак новий Закон «Про освіту», прийнятий восени минулого року, закріпив це повноваження по МОН. Тому наш директорат дошкільної та шкільної освіти підготував порядок, який би відповідав вимогам часу і враховував потреби як усіх дітей, так і навчальних закладів. Документ вже затверджений наказом МОН і очікує юстирування. Але щоб він міг запрацювати, нам потрібно було скасувати старе Положення про групу продовженого дня. Відповідне рішення уряд ухвалив сьогодні, 18 липня», - пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Так, Кабінет Міністрів визнав такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 5 жовтня 2009 № 1121 «Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу».

Отже в новому порядку "продовженого" є такі зміни:

-передбачено можливість створення інклюзивних та/або спеціальних груп продовженого дня. Визначено особливості процедури їх відкриття, наповнюваності і організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами.

-групи, як і основне навчання, повинні формувати в учнів ключові компетентності, а також забезпечувати виконання індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

-відмінене Положення допускало комплектування груп в межах не менше 4-х вікових категорій (наприклад, учнів 2-5 класів), а тепер різниця у віці учнів з однієї групи не повинна перевищувати двох вікових груп (наприклад, з учнів 2-3 класів) . Це дозволить забезпечити більш комфортні умови для дітей з урахуванням їх індивідуальних психологічних відмінностей і фізичного розвитку.

-одночасно заклади, що знаходяться в сільській та/або гірській місцевості, як і раніше зможуть створювати групи продовженого дня для учнів різного віку.

Джерело: http://asn.in.ua/ua/news/news/171971-prodlenka-v-shkole-budet-drugaja-mon-razrabotala-n.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ