Хід конем або 8 цікавих фактів про Євгена Коновальця
Політика, Україна 17 Січня 2018 6:37Mikel

Хід конем або 8 цікавих фактів про Євгена Коновальця

конев-коновалец 2-min

Можна зробити висновок, що Коновалець був непоганим політтехнологом. Коли до влади прийшов гетьман Скоропадський, Євген  замість створення опозиції до політики гетьмана, запропонував, щоби всі українські патріоти йшли у державний апарат і крок за крок усували звідти всіх росіян, ворогів української незалежності.

Дипломатичні стосунки України та Литви у ХХ століття, після поразки УНР почав налагоджувати саме Коновалець. Він підтримував незалежність цієї країни, і у 1929 році отримав литовський паспорт.

Коновалець не сприймав марксизм і гітлеризм. Для нього радянський марксизм був ширмою для російського імперіалізму, а німецький націонал-соціалізм – зоологічним фашизмом.

Коновалець багато працював з різними міжнародними організаціями, зокрема з Лігою Націй, японцями і німцями. Із владою  Німеччини Коновалець працює ще з 1923-го року, за 13 років до приходу нацистів до влади.

Сталін особисто ненавидів Коновальця, і вважав його своїм злим ворогом. Ще протягом 1920-их років Москва організувала 3 або навіть 4 замахи на життя українця.

Коновальця вбили 23 травня 1938 року. Московський агент вручив йому коробку цукерок, яка вибухнула, коли полковник її відкривав.

Євгена Коновальця поховали у голландському Роттердамі, в суботу 28 травня 1938 року. На його похорон приїхали керівники ОУН, генерал Курманович, з Лондона і Берліна прибули три співробітники «націоналістичної Прес-служби» і радник Тарновецький. Був присутнім також литовський консул в Нідерландах. Близькі родичі загиблого, що жили у Львові, не змогли приїхати в Голландію вчасно: паспорти їм видали тільки через декілька днів після похоронів. З часом на могилі лідера ОУН був уставлений пам’ятник. Спочатку це поховання вважалося тимчасовим; тіло Коновальця ретельно забальзамували, щоб згодом його останки можна було перевезти в Україну.

Роман Коржик

Джерело: https://artefact.org.ua/history/hid-konem-abo-8-tsikavih-fakti-pro-yevgena-konovaltsya.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ