Ходжес: Україна має нарешті розпочати контрнаступ
Війна 19 Серпня 2022 16:46Ігор Богун

Ходжес: Україна має нарешті розпочати контрнаступ

Колишній командувач армії США в Європі генерал Бен Ходжес прокоментував колективне звернення відомих американців до президента Джо Байдена із закликом надати Україні всю необхідну зброю, зокрема ATACMS до РСЗВ HIMARS, які б’ють на відстань до 300 кілометрів. Про це Ходжес розповів під час ефіру на ICTV, пише ZN.UA.

За словами генерала, важливо, щоб ЗСУ пішли нарешті у контрнаступ, а для цього вони спочатку мають знищити логістику Росії.

“Те, що робить найбільшу шкоду в Росії – це російська артилерія і російські крилаті ракети, які запускаються з літаків чи з флоту в Чорному морі. Тож Україна потребує здатності вражати ці цілі, перш ніж вони можуть вбити більше невинних цивільних. Тому так важливо створити умови, щоб Україна зрештою могла провести контрнаступ. А для цього потрібно знищити російську логістику, щоб вони не могли відреагувати. Пріоритет, що я чую від своїх українських друзів – це далекобійні високоточні системи, про які ми говоримо. Це те, що ми можемо надати у великій кількості, не у малій кількості, а у великій”, – зазначив він.

Ходжес вважає, що адміністрація Байдена робить помилку, коли аргументує ненадання Україні необхідних ракет спробою уникнути нової ескалації у війні з РФ.

“Я вважаю, що все, що ми робимо, може спровокувати Росію. Бо Росія більше вже нічого не може зробити. Вона може продовжити стріляти, вести артилерійський вогонь і нищити невинних українців. Вона не може розпочати новий наступ. Її наступний крок – це використання ядерної зброї. Та я не думаю, що це ймовірно, бо це дасть Росії нульову перевагу. Я вірю, що президент Путін – це зло, але я не вірю, що це зло, яке схильне до самовбивства”, – підсумував Ходжес.

Майже 20 авторитетних американських експертів з нацбезпеки, військових, дипломатів та колишніх чиновників написали відкритий лист до президента США Джо Байдена, в якому закликали негайно наростити військову допомогу Україні. Вони наголошують, що наша війна проти Росії досягла свого апогею та підтримати Київ – в інтересах США.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ