Хто розкручує фейк про утиски вірян московського патріархату в Україні
Війна 5 Січня 2021 1:02Марина Сейлор

Хто розкручує фейк про утиски вірян московського патріархату в Україні

Позбавлений сану колишній протодиякон Російської православної церкви Андрєй Кураєв пояснив, звідки взялась інформаційна підтримка міфів “русского міра” про “дискримінацію вірян Російської православної церкви в Україні (УПЦ МП)”, пише «Духовний фронт України».

Кураєв звернув увагу на статтю, що була оприлюднена на сайті Московської патріархії під назвою “В мировых СМИ вызвали широкий резонанс факты дискриминации и нарушений прав верующих Украинской Православной Церкви”.

“Чи стали Тime, Financial Times, Welt чи Frankfurter Allgemeine писати про це? Ні.”, – зауважив Кураєв і повідомив, що “світовими ЗМІ” в РПЦ назвали блоги fischundfleisch.com, Rubikon, NachDenkSeiten та IMI-online.de.

“Ресурс fischundfleisch – це платформа, де блогери готові за фінвинагороду від замовників писати статті та знімати відео на запропоновану тему. Про що відверто написано у розділі “Про нас”, – пише Андрєй Кураєв.

“Важаю, що курсі на 4 в рідному для Лєгойди Московському державному інституті міжнародних відносин навчають таким приймам спецпропаганди. В якійсь європейській державі знаходяться фріки, готові озвучити хоч троцкістські-маоістські ідеї. Їм надається фінансування, пропонуються заготовки статей. Ті їх публікують в своїх блогах чи платних ресурсах. А потім вже радянська пропаганда починає торжествувати – дивіться – “навіть приватні західіні журналісти змушені визнати, що …”, – розкрив схему роспропаганди колишній клірик РПЦ.

Як доказ свого припущення Кураєв називає те, що основний автор статей про релігійне життя в Україні – Wendi Bernau, яка навіть не є християнкою, а прихильницею віровчення “нью-ейдж”.

Екс-протодиякон розкрив подальшу схему циркуляції “сенсаційної інформації”. Спочатку публікації переклав “Союз православних журналістів”, звідти їх запозичила PR-служба УПЦ МП, а потім – patriarchia.ru.

“Союз православних журналістів” – ресурс, явно зв’язаний с телеграм-каналом “Пастырь и паства”. А його автором є “Алєксандр Вознєсєнскій”. Його справжнє прізвище – Бориславскій; це парафіянин лімассольскої парафії свт. Миколая (Кіпр). Виступає в блогах і соцмережах під псевдонімом “Пасєчнік”, – нагадав Кураєв.

До слова, це той самий “Вознєсєнскій, Бориславскій, Пасєчнік”, про підривну діяльність якого в інформаційному просторі проти Вселенського патріарха Варфоломія І та предстоятеля Кіпрської православної церкви Хризостома ІІ у зв’язку з визнанням Православної церкви України, раніше писав “Духовний фронт”.

Як бачимо, чергова спроба російської влади та РПЦ нав’язати світовій спільноті думку “про гоніння на вірян в Україні” не витримала перевірки навіть під час поверхового дослідження походження цієї “сенсаційної” і абсолютно неправдивої інформації.

Джерело: https://sprotyv.info/obshchestvo/hto-rozkruchuie-fejk-pro-utiski-viryan-moskovskogo-patriarhatu-v-ukraini

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ