Ігри Ахметова на фоні пандемії
Суспільство, Україна 29 Березня 2020 11:48Mikel

Ігри Ахметова на фоні пандемії

Головна подія дня, яка не поступається коронавірусу, і законам з пакету МВФ - це офіційний дефолт "ДТЕК Енерго" - найбільша приватна компанія-виробник вугілля і електроенергії. "ДТЕК" зупинив дві шахти і збагачувальну фабрику, і заявив, що "призупиняє виплати купона по єврооблігаціях і відсотків по банківському боргу" з 1 квітня!

Якщо б в Україні був фондовий ринок, то зараз посипалось би все, це було б у всіх на устах.

Якщо б в Україні працювали правоохоронні органи, прокуратура і суди, то вони б вже були в офісі "ДТЕК Енерго" і ставили б питання менеджменту. Який дефолт, якщо у 2019-му компанія реструктуризувала свої борги і отримала чистий прибуток у 2,55 мільярди гривень?

Якщо б в Україні були президент і прем'єр-міністр, яких би Рінат Ахметов хоча б трішки боявся і поважав, то він би ніколи не пішов на дефолт і зупинку шахт після купівлі вілли у Франції за 200 мільйонів доларів, і запуску новинного телеканалу з інвестиціями в десятки мільйонів доларів.

Але нічого цього не буде. Бо олігархи знають краще, ніж будь-хто, наскільки слабка і безпомічна держава.
Логіка Ахметова зрозуміла - він хоче здешевити вартість свого боргу, збити ціни. Простіше це сховати під коронавірусом. Повне мовчання і відсутність коментарів влади. Це як розуміти? Прем'єр-міністр, який раніше працював в "ДТЕКу" нічого незвичного не побачив?

Вони влада, у них є інституції, вони визначають для себе правила гри. А у Зеленського є відеороліки і прохання допомогти придбати "швидкі допомоги". І з цим олігархи допоможуть - лиш би й надалі не заважав.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ