Індія збільшила закупівлю дешевої нафти з РФ до рекордних показників
Економіка 31 Травня 2022 23:07Марина Сейлор

Індія збільшила закупівлю дешевої нафти з РФ до рекордних показників

Індія збільшує закупку дешевої російської нафти на тлі санкцій Заходу проти Москви. 

Про це повідомляє американський телеканал CNN.

Очікується, що потік російської нафти в Індію сягне 3,36 мільйона метричних тонн у травні, згідно з оцінками постачальника даних фінансових ринків Refinitiv. Це майже в дев’ять разів більше за середній місячний показник у 2021 році.

Загалом від початку війни в Україні Індія отримала 4,8 мільйона метричних тонн російської нафти зі знижкою. Нафта марки Urals з РФ зараз торгується приблизно за 95 доларів за барель, тоді як світовий еталон нафти Brent – вище 119 доларів за барель.

Частково причина диспаритету цін – у тому, що Захід уникає російської нафти, 30 травня ЄС погодився заборонити 90% імпорту російської нафти до кінця року. Наразі Європа є найбільшим покупцем російських енергоресурсів.

Водночас США, Канада, Велика Британія та Австралія вже заборонили імпорт.

Ембарго з боку такого потужного імпортера, як Європа, посилить тиск на російську економіку, але Москва знайшла інших покупців в Азії.

Індія, яка імпортує 80% сировини, зазвичай купує лише близько 2-3% її у РФ. Але, враховуючи зростання цін на нафту цього року, уряд постійно збільшував надходження з Москви, користуючись значними знижками.

Міністерство нафти і природного газу Індії не відразу відповіло на запит щодо впливу часткової заборони ЄС на нафтові зв’язки економіки Південної Азії з Москвою.

Раніше в травні Індія зменшила сплеск імпорту. У заяві Міністерства нафти і природного газу йдеться, що країна імпортує нафту з усього світу, зокрема й значний обсяг із США.

Індія – не єдиний азійський гігант, який купує російську нафту. Очікується, що Китай, історично найбільший покупець російської нафти, також збільшить об’єми закупівлі сировини.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ