Інформаційна війна. Десять заповідей, що стануть у нагоді всім
Війна, Україна 4 Листопада 2019 20:21Mikel

Інформаційна війна. Десять заповідей, що стануть у нагоді всім

Інформаційна війна - ууу, як страшно звучить! Щороку РФ витрачає на інформаційну війну більш як 1 млрд баксів, і це лише офіційні цифри. Досі страшно? Ну і добре.

У тих, хто веде інформаційну війну проти України, нещодавно з’явився новий набір наративів. Їх зараз активно розповсюджують для того, щоб дискредитувати військових в очах громадськості, позбавити громадян почуття гідності, навалити їм брехні та схилити до поразки.

Приміром, просто зараз розганяється такий собі інфовірус про те, що військові, мовляв, “дофіга про себе воображають”. Бо ми усі рівні, а клята “войовнича меншість” ділить усіх на сорти. Інфовірус дуже дієвий, але оскільки це моя улюблена тема, давайте детальніше розглянемо найцікавіші креативи маркетологів-недоучок. Я нє волшебнік, але думаю, що ці десять заповідей стануть у нагоді всім. От тупо всім.

1. Коли тебе переконують, що ти нічого не вирішуєш - це банальна МАНІПУЛЯЦІЯ. Просто тобі ліньки щось міняти і бракує мотивації, але це легко вирішується. Загугли Сингапур, там було в рази гірше, ніж у нас.

2. Коли тобі брешуть, що ти можеш керувати державою з дивану - це також МАНІПУЛЯЦІЯ. Бо право керувати державою потрібно заслужити. Потрібно навчитися бути гідним громадянином, не давати хабарі, не смітити там, де не слід, а найголовніше - брати активну участь у повсякденному житті твоєї країни. Тобі може здаватися, що ти знаєш, як навести лад у державі, але скажи одну штуку: скілька разів ти особисто прибрав власний під’їзд?

3. Коли тебе ділять на сорти - це МАНІПУЛЯЦІЯ. Українцям притаманна рівність і братерство. На Січі усі були рівні, там не було ані дворян, ані холопів. Так само й військові - вони ні в чому принципово не кращі за тебе. Просто вони пішли воювати, а ти - ні. І це не обов’язково значить, що ти боягуз. Це значить, що у тебе є інша місія: допомогти їм ПЕРЕМОГТИ.

4. Коли тобі кажуть, що бути бидлом - популярно і модно, остерігайся, бо це - МАНІПУЛЯЦІЯ. Адже якщо ти не бажаєш розвиватися, навчатися аналізувати інформацію, ставити усе під сумнів - значить тебе дуже легко обдурити. Ти дуже “зручний”, ідеальний обиватель, якому можна внушити будь-яку дічь через “ящик”. Але, звісно ж, ти впевнений, що це не так)

5. Коли тебе схиляють до компромісів з агресором і вбивцею - це МАНІПУЛЯЦІЯ. Хіба що тобі нормально почуватися терпілою без гідності й самоповаги. Терпіли все життя ниють про те, що їх усі дурять і витирають об них ноги. Навчись поважати себе і згодом тебе почнуть поважати інші. Ти можеш не мати розуму чи грошей, ти можеш не мати взагалі ніфіга, але завжди май ГІДНІСТЬ. Це важливо.

6. Коли тобі кажуть, що за порєбріком хочуть миру - це жорстока МАНІПУЛЯЦІЯ. Росіяни натрушували, що їх немає в Криму. Росіяни брехали про “зелені коридори”. Росіяни своїми “гумконвоями” передали сепаратистам БЕЗЛІЧ ТИСЯЧ ТОНН боєприпасів та зброї, яка убивала людей у Краматорську і Маріуполі. Цією зброєю збили MH17. Мільйони українців позбулися своїх домівок завдяки російським снарядам. Ти ж не віриш, що маленьке ОРДЛО видобуває це все добро у шахтах? І ти досі сліпо вважаєш їх своїми братами? Прийми це як факт: кожен патріот України - це ворог для кремляді, а значить ми маємо їх перемогти.

7. Коли тебе переконують у тому, що ти втомився від війни - це брудна МАНІПУЛЯЦІЯ. Втомився лєтьоха-взводнік, який спить по чотири години на добу, і то він тобі ніколи в цьому не зізнається. Ти не втомився, тобі просто страшно. Але не бійся: тебе захищає потужна українська армія. Усе, що їй сьогодні потрібно - це сильні громадяни в тилу.

8. Коли тобі кажуть, що “наші бідолашні хлопчікі гинуть під вогнем” - це небезпечна МАНІПУЛЯЦІЯ. Вона небезпечна тим, що тебе і твоїх солдатів цілеспрямовано деморалізують. Прививають вам комплекс жертви, з яким ти по-любому продуєш війну. Запам’ятай: ніколи не перемагала та армія, котра не вірила в себе. Повір у неї, дай їй шанс - і вона тебе захистить.

9. Коли тобі кажуть, що корупцію в Україні не подолати - це тупа МАНІПУЛЯЦІЯ. Подолати її можливо тільки тоді, коли ТИ ОСОБИСТО візьмеш це у свої руки. Мажори в Україні не бояться судів, але громадськості бояться, як вогню. Долучайся до активних громадянських рухів, борися і перемагай.

10. Коли тебе будь-яким способом переконують у тому, що все пропало й нічого не зміниш - це дуже брехлива МАНІПУЛЯЦІЯ. Пасивна громадськість - це найбільший союзник усіх агресорів, злодіїв та корупціонерів. Для того, щоб країна почала змінюватися, не достатньо раз на п’ять років сходити на вибори. Як би сильно тебе у цьому не переконували. Як би тобі не втовкмачували, що ти цій країні нічого не винен. Зрозумій одне: потрібні ЛЮДИ, які її змінять. Потрібен ТИ.

Май гідність, вір у свою державу, вболівай за свою армію. Бажай більшого для України. Навчися поважати та підтримувати людей і мотивуй їх власним прикладом. Ось це і є правильний напрям, адже держава твоєї мрії починається зовсім не з економіки і не з політики. Держава твоєї мрії починається з ЯКОСТІ громадян, які її населяють. Тож давай зробимо так, щоб це були класні, чудові люди з активною громадянською позицією. Згода?)

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ