Політика 16 Грудня 2019 13:10Марина Сейлор

Інтелектуальна катастрофа. Німецька газета написала про Україну після перемоги Зеленського

Україною керує герой серіалів, який більш розуміється на російських комедіях, аніж на власній країні

Нинішній президент України є людиною з іншим соціокультурним кодом. В нього нема майже нічого спільного з культурними засадами європейських політиків.

В той час, як багато європейських політиків принаймні роблять вигляд, що розділяють культурні погляди інтелектуалів та митців у своїх країнах і можуть слідкувати за дебатами про соціальні та культурні цінності, український президент не має про те жодної уяви. Його орієнтирами є російські комедії. Чи чув він бодай один раз про українських дисидентів на кшталт Івана та Надії Світличних? Це – цілком інший вид комунікації та мови.

Письменники та інтелектуали працюють із мовою. Коли зустрічаєшся з людиною вперше, чуєш не лише те, що вона каже, а й сприймаєш, як вона це каже. Мова президента, його манера спілкування для більшості українських інтелектуалів є неможливою для сприйняття. Це – мовне та інтелектуальне зґвалтування.

Інтелектуали та митці відчувають провину через те, що це так сталося. Вони гніваються на себе та на інших, вони відчувають сором за свою країну – й, перш за все, за самих себе.
Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/publications/intelektualna-katastrofa-nimecka-gazeta-napisala-pro-ukrajinu-pislya-peremogi-zelenskogo-646998.html

Схожі статті